Víťazstvu v V.lige s Ludrovou predchádzala poriadna hanba, ktorá by sa už nemala opakovať

Vzhľadom na organizačne absolútne nezvládnutý zápas V.ligy OŠK Bziny “C”-Ludrová, sme sa hráči po zápase ešte stretli a spísali povinnosti organizačného pracovníka (ďalej len “OP”). Samozrejme tých povinností je na jedného človeka veľa, ale ide o to, že tieto povinnosti musí OP delegovať, musí presne vedieť a dohodnúť čo, kto bude zabezpečovať a nie sa len spoliehať, že to urobí niekto iný. Snažili sme spísať všetko, aby sa na nič nezabudlo, aby sme takúto hanbu už nikdy nezažili, ale ak niekoho ešte niečo napadne nech dá vedieť.

Juraj Baričák sa bude u starostu ešte snažiť zabezpečiť, aby sme mali kľúče aj od kuchynky, záchodov, sály a spodnej hracej miestnosti. Ak ich mať nebudeme, OP si ich bude musieť zabezpečiť v týždni pred zápasom u p.Durajovej, alebo aspoň, aby boli v čase zápasu otvorené. Vladimír Salva zabezpečí lyžičky a šálky.

Uvedené povinnosti nájdete aj v “USER MENU”

A čo sa vlastne stalo? Okolo ôsmej ráno som sa išiel pozrieť v akom stave je sála. Keďže tam boli ping-pongové stoly, volal som OP, či náhodou nevie, či tam nie je stolnotenisový zápas. Odpoveď OP ma mierne šokovala, že vraj on to zisťovať nebude. Fajn, no dobre. Zavretú kuchynku prežijeme, poháriky a lyžičky sme doniesli, s manželkou ešte donesieme varnú kanvicu a čaj alebo kávu si urobíme aj na stole. Prídeme okolo pol deviatej a keď tu nebudú stolní tenisti, tak je predpoklad, že sa tu stolný tenis hrať dnes nebude. Tak sme s manželkou prišli, v sále porozkladali a poumývali stoly, postavili figúrky… Hľadáme kávu, čaj a cukor a nikde nič. Bolo asi 9,05 a po veľmajstroch z DK ani chýru. Prišli 9.18 kvôli tomu, že Juraj Baričák nerešpektoval značku “STOP”, policajti si na ňom z chuti zgustli a Juraj pre štát a teda naše blaho ešte “venoval” 20€. No prekvapenia sa ešte zďaleka nekončili. OP s údivom zistil, že nikto neurobil Zápis o stretnutí. Nevadí, zimprovizujeme na nejaký papier. Nasledovalo rýchle zabezpečenie kávy, čaju a cukru oboma Jurajmi, takže hodiny im už išli. Už už keď sa zdalo, že budeme sa môcť venovať milovanému šachu nasledoval ďalší šok. Začali prichádzať stolní tenisti. Nevadí, že sa musíme sťahovať. Zastavujú sa hodiny, šachovnice sa prenášajú do spodnej miestnosti. Nikto nevedel, že sa tam budú hrať šachy a tak ju samozrejme nikto nevykúril. Ešteže je celkom malá a tak sa vykúrila pomerne rýchlo aj s pomocou našich tiel. A nevadí ani to, že na záchody sú zamknuté a na WC musíme chodiť až do šatien za sálou. Znechutený Vlado Salva navrhuje remízu, ktorú súper prijíma. Až “u Novinára” som sa dozvedel, že som hral s farárom, takže ponuka remízy bola aj taká povinnosť, či? Celý bod pridáva Miro Révaj, keď súper prehliadol vtipnú taktiku a ako ináč takticky prehráva svojho súpera aj Juraj Baričák, ktorého súper vzdáva ťah pred matom. V minulom článku sme uverejnili krásny záver partie Jakuba Homolku, bohužial s nie šťastným koncom pre nášho Kuba. No a rovnaký scenár sa opakoval aj dnes, keď Kubov súper zahral záver partie excelentne. Nevadí. Na 1.šachovnici hrá ešte kapitán Juraj Pecho, má o pešiaka viac a potrebná remíza potrebná na víťazstvo v celom zápase mu už určite neujde. Ale čo sa to deje? Vzdialený volný pešiak súpera napreduje až na predposlednú radu, kde mu v premene bráni už len prikovaná Jurajova veža a rozohráva sa aj súperov jazdec. Juraj sa horko-ťažko za cenu straty figúry ubránil, a dvaja voľní pešiaci aj bez figúry zabezpečujú Jurajovi víťazstvo, ktoré nám zabezpečuje aj celkovú výhru 3,5 – 1,5.

Súperovi by som chcel poďakovať za božskú trpezlivosť.

Vladimír Salva

Povinnosti organizačného pracovníka

 • Organizačný pracovník (ďalej len OP) určuje zostavu a včas oznamuje nominovaným hráčom kde a kedy sa stretávajú na zápas
 • Pri zápasoch vonku zabezpečuje aj dostatočný počet áut a šoférov
 • Pri domácich zápasoch má OP navyše tieto povinnosti :
  • zabezpečuje hraciu miestnosť (ide o to čo nie je kolízia hlavne so stolnými tenistami) kontakt: Viera Durajová, 0911/335778, OcÚ Bziny)
  • v prípade kolízie zápasov musia OP spolu komunikovať a dohodnúť sa na spoločnom postupe
  • zabezpečuje kľúče od hracej miestnosti, poprípade sály, záchodov, kuchynky (klúče od kulturáku má Juraj Pecho), poprípade zabezpečiť aby kuchynka, záchody, sála boli v čase zápasu otvorené
  • skontroluje, či sa v skrinke nachádzajú šachovnice, figúrky, hodiny, partiáre, malé lyžičky, šálky, čaj, káva (sypaná aj Neska), cukor…
  • zabezpečí, aby hracia miestnosť bola vykúrená (na starosti to má pracovník OcÚ Juraj Záhora – kontakt ešte zistíme)
  • urobí poriadok pred zápasom (s ohľadom, že v sobotu v sále bývajú svadby, oslavy…)
  • pripraví zápis o zápase
  • pred zápasom uloží šachovníce, figúrky, hodíny a partiáre
  • po zápase dbá nato, aby boli šachovnice, figúrky, hodiny, káva, čaj atď. vrátené do skrine a skriňa bola uzamknutá. Rovnako uzamknutý musí byť aj kulturák.
  • kľúče od skrine aj kulturáku odovzdá Jurajovi Pechovi
  • pošle zápis príslušnému pracovníkovi Slovenského šachového zväzu
  • zabezpečí reportáž zo zápasu kola pre www.sachdk.sk

 

Administrátor

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *