V piatej lige pokračujme na víťaznej vlne

Túto nedeľu pokračovala piata liga druhým kolom. Čakal nás domáci zápas proti Liptovskej Ondrášovej C. Opäť sa nám nepodarilo odohrať toto stretnutie na Bzinách, takže sme azyl našli opäť u Peťa Kučerika v kaviarni u Novinára. Súperi pricestovali s polhodinovým predstihom (veru si nepamätám žeby súper niekedy dorazil tak skoro), tak si zatiaľ zahádzali šípky, kým sme sa všetci dozbierali.

Na prvý výsledok sme čakali celkom dlho, bol to veľmi vyrovnaný boj na všetkých doskách. Ako prvý získal celý bod náš súper zásluhou Pavela Repčeka, ktorý porazil nášho kapitána Vladka Salvu na druhej doske. V náročnej koncovke najprv náš hráč stratil pešiaka a potom prehliadol vidlu na vežu so šachom a nezostalo nič iné ako sa vzdať. Ďalší výsledok bol vzhľadom na vývoj partie na prvej šachovnici prekvapením.

Martin Ridzi od začiatku stál dosť zle a ideálne na tom nebol ani s časom na hodinách, avšak jeho súper Jozef Hemala spravil veľkú a hrubú chybu, keď s vidinou matu odovzdal najprv vežu a potom aj dámu, ale k matu to neviedlo a tak sa musel vzdať.

Druhý celý bod pre Bziny zaznamenal Andrej Zoššák na tretej šachovnici. Andrej tak nadviazal na svoje predchádzajúce víťazstvo v Ružomberku a to vďaka presne zvládnutej koncovke, kde mal síce o pešiaka menej, ale jeho figúry boli lepšie uložené na šachovnici a súper prakticky nemal čo ťahať, postupne začal brať súperových pešiakov a krátko pred matom to súper Tibor Ondrejka vzdal.

Naše víťazstvo v tomto zápase spečatil na piatej šachovnici Peťo Kučerik, ktorý odohral zaujímavú partiu s Romanom Repčekom. Peťo získal pešiaka a začal na súpera tlačiť, ale v istom momente keby to súper zahral tak ako mal, mohol získať figúru a výrazne lepšie postavenie. Súper to nezahral a Peťo už potom partiu v lepšej pozícii zvládol a súper po prehliadnutí straty veže sa vzdal.

Posledná partia sa hrala na štvrtej šachovnici medzi Stanom Lackom a Františkom Repčekom. Stanko získal pešiaka a stál na šachovnici lepšie, ale nezvládol záver a dostal sa do situácie, kde musel dať večný šach. Keby ho nedal, o dva ťahy by dostal mat. Po zápase bol náš hráč na seba nahnevaný, že pokazil partiu, ale nič sa nedeje, neprehral a o výsledku bolo už rozhodnuté. Uvidíme, kedy Stano opäť zasadne za šachovnicu, keďže ho čaká dlhodobá PN-ka po operácii.

Konečný výsledok zápasu je teda 3,5 :1,5 a v piatej lige sme tak stopercentný. Tabuľka je teraz tak trocha skreslená, keďže niektoré tímy si dnes predohrali nejaké zápasy a je nás nepárny počet. Najbližšie nás v piatej lige čaká veľmi náročný súboj a aj cesta do Važca, toto stretnutie odohráme 19.11.

Miroslav Revaj

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *