IV liga – repete z predchádzajúceho zápasu

Túto nedeľu nás čakal druhý zápas v štvrtej lige. Cestovali sme do Liptovského Mikuláša, kde nás čakal celok KTK (v minulej sezóne sme tam hrali posledný zápas). Treba zrejme otvorene napísať (dúfam že sa nikto neurazí), že sme na zápas nastúpili v značne oslabenej zostave, keďže viaceré stálice z tímu nemohli. Dostali tak šancu ostatní, ako organizačný pracovník však ďakujem každému jednému, kto na zápas nastúpil a verím že v ďalších zápasoch sa nám bude dariť či už ako tímu alebo aj jednotlivcom lepšie. Nadpis článku už napovedá, že sme prehrali a tak aspoň v krátkosti to celé popíšem.

Pali Druska ma podpichol, že stačí len skopírovať vety z minulého článku štvrtej ligy. Aj v tomto zápase totižto Pali prehral ako prvý, ako mi povedal, svoju kombináciu vyrátal len na 4 ťahy a žiaľ v tom piatom stratil celú figúru. Kompenzoval to dvoma pešiakmi, ale napokon záver jasne patril jeho súperovi Vladovi Hafiňákovi. Ako druhý dohral v tomto zápase náš nováčik Mišo Kováčik. Nastúpil na svoj vôbec prvý súťažný zápas, takže zrejme bol aj trocha v strese a plný očakávania. Prehliadol súperovu vidličku na vežu a potom už partiu len dohrával, skúsený súper Ivan Benko si víťazstvo postrážil. Nevadí, v ďalších zápasoch bude mať Mišo šancu sa zlepšovať. Ako tretí dohral svoju partiu Peťo Kučerik, ktorý si dal odvetu z posledného zápasu s Kristínou Šubjakovou. Dlho to vyzeralo na zrejme nerozhodný výsledok, v koncovke to potom vyzeralo kadejako, ale napokon domáca šachistka zahrala správnejšie ťahy a tak vrátila Peťovi prehru z poslednej partie. Ja som takisto dostal rovnakého súpera z minulého zápasu, a to Rudolfa Rukavicu. Moja partia vyzerala podobne ako Peťova, tiež som v časti kde sa partia lámala spravil chybu a už som nedokázal zastaviť súperove pešiaky smerujúcej na poslednú radu. Keďže sme už boli štyria aj so šoférom, mohli sme ísť domov a ešte si nejako skúsiť napraviť pokazenú nedeľu. Na zvyšné výsledky sme už teda čakali doma, takže neviem ako sa presne vyvíjali, mohol by sme len hodnotiť podľa vtedajšieho postavenia, ktoré žiaľ už evokovalo, že štyri výhry z toho nebudú. Napokon zabrali harcovnici Roman Hrnčiar a Tóno Šingliar, obaja svoje partie vyhrali a tak upravili konečný výsledok na 2:6.

Žiaľ, po dvoch zhodných prehrách 2:6 máme po dvoch kolách na konte 0 bodov a sme na poslednom mieste v tabuľke. Zatiaľ dôvod na paniku určite nemáme, verím že v ďalšom zápase už dokážeme bodovať.  Najbližšie sa predstavíme v 5. lige, v nedeľu by sme mali doma privítať céčko Liptovskej Ondrášovej.

Miroslav Revaj

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *