IV.liga, Cenné víťazstvo v Lúčkach

Tento víkend sme v IV.lige cestovali do Lúčok, kde sa nám v minulosti nie príliš darilo. Zo stabilnej zostavy chýbal Tono Šingliar, ktorý si užíval pobyt v Bratislave. 🙂  Cesty boli po víkendovej kalamite už spojazdnené, takže cesta prebehla bez akýchkoľvek problémov. Akurát Ďuri Baričák trochu zle navigoval a tak sme sa museli otáčať, trochu sme pritom zapadli a tak si Ďuri trochu zalopatoval. 🙂

Ako prvá skončila partia u Vlada Hubu, kde podľa jeho slov hneď v úvode partie niečo dobre nespočítal, nasilu bránil pešiaka, čo ho neskôr stálo figúru a tak bol nútený kapitulovať. Vlado si hneď išiel vyvetrať hlavu prechádzkou k lúčanským vodopádom.

Ako druhý skončil Ďuri Pecho, keď prehral Fera Vrzgulu a zapísali sme prvý bod. Bolo vyrované. Ďuri má vo IV.lige famóznu bilanciu 4/5 a s Ferom Vrzgulom to bol po partii aj patrične osláviť. Vraj ho to stálo tri rumy. 🙂

Druhý celý bod pripísal Vlado Salva, keď mu súper už v 10.ťahu hrubou chybou odovzdal figúru a jeho súper sa pred ďalšími materiálnymi stratami vzdal. No, aj taký bod sa počíta.

Ďuri Baričák mal vyrovanú pozíciu a po tom ako pozrel  ako stoja ostatné partie to zhodnotil tímovo, ponúkol remízu, ktorú súper po dlhšom uvažovaní prijal. Ďuri to hrá v poslednej dobe zodpovedne a už päť kôl je bez prehry.

Ďalší celý bod pripísal Martin Rídzi, kedy to zahral jemu typickým štýlom. Obeťou kvality sa prebil k súperovmu kráľovi a ten bol nútený kapitulovať. Bravo Martin!!! Jeho bilancia 5,5/6 už musí súperom naháňať hrôzu a Martin už silno klope na dvere vedúcemu pre III.ligu. Kubooooo. Čítaš?

Po 5-tich odohratých partiách išlo prvé auto domov v rekordne rýchlom čase. O 12.00 sme už boli v Dolnom Kubíne na obede. 🙂

Hrali sa teda ešte 3 partie z ktorých sme na výhru potrebovali získať bod. Nakoniec sme získali 1,5 boda, keď Stano Lacko, Pali Druska aj Romanenko remizovali. Z toho čo bolo na šachovnici bola pre Paliho Drusku remíza úspechom, lebo stál podozrivo. Ale možno sa mýlim, tak nech Pali do komentára napíše ako to bolo. Pozícia Stana Lacku bola vyrovnaná a predpokladám, že ako Stana poznáme, tak sa nepúšťal do žiadnych dobrodružstiev a partiu bezpečne zremizoval. Ale to sú tiež len dohady. No a ako poznáme Romanenka, hral to na výhru do konca, lebo súper mu pomerne skoro ponúkol remízu, ale Roman odmietol. Takže Roman to zrejme skúšal, ale zrejme to vyhrať nešlo.

Výhrou 5:3 sme sa udržali na peknom 2.mieste pred Tvrdošínom. O to viac mrzí smolná prehra s ním.

Vladimír Salva

Komentáre

Comments 3

  • Pali, nám je úplne jedno akú hráme ligu. Vždy hráme ako o život. 🙂 🙂 :).

  • Len pre úplnosť výsledkov my sme tiež vyhrali s Lúčkami a zrejme vyhráme aj s Ondrášovou tak skončíme možno tesne druhí pred Bzinami. Čo je absolútne bezpredmetné vzhľadom na to o akej lige vyprávame.

  • celkom trefné a vtipné hodnotenie ale Vladi si nevšimol niektoré dosť vážne fakty, a to, že v ani jednom kole sme zatiaľ nenastúpili v tej najsilnejšej zostave, čo by asi prinieslo nejaký ten bodík naviac do tabuľky, a ak by Romanenko netrpel postCovidovým syndrómom, isto iste by pol bodové partie vyhral a nevyhraté minimálne remizoval, ale čo už nadeláme….ale ten najlepšia zlatá čerešnička na dorte je, že prvé dve miesta v tabuľke okupujú tímy, ktoré podľa Úvodného spravodaja neuplatňujú nárok na postup do III. ligy…….:)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *