Neúspešný štart v štvrtej lige

V nedeľu 8.10 sme odštartovali nový ročník ligových súťaží. Ako prvá sa o slovo prihlásila štvrtá liga, na domácej pôde sme privítali šachistov z Lúčok. Toto stretnutie sme kvôli obsadeniu hracej miestnosti na Bzinách odohrali v Kaviarni u novinára, za čo ešte raz touto cestou ďakujeme Peťovi. Lúčky do novej sezóny troška premiešali súpisku, na vyššie šachovnice umiestnilo mladých hráčov a ich skúsení kolegovia sa posunuli na nižšie šachovnice. Tento krok sa pre nášho súpera ukázal ako správny.

Ako prvá dohrala v tomto zápase štvrtá šachovnica. Pali Druska nerozohral partiu ideálne a postupne postrácal materiál na šachovnici. Po necelej hodine tak podľahol mladému šachistovi Samuelovi Misikovi, ktorý si záver partie už bezpečne postrážil.

Krátko nato dohrala prvá šachovnica, kde Tóno Šingliar dal za remízu s Ferom Vrzgulom.

Na ôsmej šachovnici sa nedarilo Peťovi Kučeríkovi, ktorý veľmi rýchlo v otvorení stratil dámu po správnej kombinácii súpera Jána Maruškina. Kompenzoval to dvoma ľahkými figúrami a tak ešte skúšal hrať ďalej, v závere sa však materiálna prevaha súpera prejavila a tak súper navýšil svoje vedenie.

Alarmujúci stav pre naše družstvo nastal po dohratí druhej šachovnice. Ďuri Pecho stratil kvalitu a v závere jeho súper Miro Sagan zahral správne víťazné ťahy, čím opäť navýšil vedenie súpera a ten už bol na koni.

Po dohratí partie na piatej šachovnici bolo o celom osude zápasu rozhodnuté a hralo sa len o konečný výsledok zápasu. Ďuri Baričák sa rozhodol zariskovať, keďže predbežný stav jasne hovoril, že musí hrať na víťazstvo a napokon stratil celú figúru a v koncovke už nemal žiadnu šancu, mladý šachista Patrik Závacký tak napodobnil svojho kolegu o šachovnicu vyššie.

Keďže už bolo o všetkom rozhodnuté, tak Vladko Salva prijal ponuku remízy od súpera Igora Drusku na siedmej šachovnici.

Martin Ridzi na šiestej šachovnici dostal hneď niekoľko ponúk na remízu od súpera Ondreja Niku počas partie, ale Martin sa zachoval ako správny tímový hráč a v čase keď ešte bola nejaká nádej pre družstvo tak hral ďalej s cieľom vyhrať. Všetci vieme, že takéto partie a situácie sú veľmi náročné a napokon Martin spravil tú rozhodujúcu chybu a už sa nedokázal ubrániť postupujúcim pešiakom súpera na poslednú radu.

Zostalo dohrať poslednú partiu na tretej šachovnici. Náš predseda Jakub Homolka si poradil s ďalším mladým šachistom nášho súpera Milanom Lukášom, ale bojovať musel až do samého konca, keďže súper úspešne vzdoroval. Prejavila sa však o niečo vyššia Jakubova kvalita a tak aspoň predseda zaznamenal našu jedinú výhru na šachovnici v tomto zápase, čím sa uzavrel celkový stav stretnutia na 2:6 z nášho pohľadu. Nebol to teda vôbec ideálny štart nášho družstva v novom ročníku 4. ligy, po dlhšej dobe sme prehrali takýmto vysokým rozdielom. Nič sa však nedeje, zápasov je ešte dosť, ten najbližší nás čaká 22.10 v nedeľu v Liptovskom Mikuláši, a to proti KTK.

                                                                                                                      Miroslav Revaj 

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *