Víťazstvo nad Liptovskými Sliačmi v 4. lige

Túto nedeľu nás čakala štvrtá liga. Konkrétne domáci súboj s tabuľkovým susedom z Liptovských Sliačov. Už aj tento fakt nasvedčoval tomu, že nás nečaká ľahký súboj, ale opäť každý vydal zo seba maximum a napokon sa nám podarilo zvíťaziť výsledkom 5:3.

Zostava na toto stretnutia sa počas víkendu viackrát menila, posledná zmena nastala ešte ráno pred zápasom. Pôvodne nominovaný Peťo Kučerík dostal v noci horúčky, tak som teda do zostavy naskočil aj ja. Po usadení sa za šachovnice sa tvrdý boj mohol začať. Ako prvý dohral svoju partiu Martin Rídzi na ôsmej doske, keď pohodlne s prehľadom porazil svojho súpera Ľubomíra Benča prakticky už po pár ťahoch. Na 1:1 vyrovnal za súperov Pavol Polko, keď porazil nášho Vlada Salvu. V podstate sa Vlado nechtiac porazil sám, keď si myslel že ide dať vidličku, ale nevšimol si dobre postavenie na šachovnici a napokon mu padli dole dva pešiaky. Tie súperove sa v koncovke rozbiehali smerom dopredu veľmi rýchlo a v beznádejnej situácii sa Vladko musel vzdať. Ako tretí som dohral svoju partiu ja. Až ráno som sa teda dozvedel že budem hrať aj ja, čiže som sa na partiu nepripravoval. S Jozefom Dvorským sme dali napokon za remízu v pozícii, keď sme obaja nemali moc čo ťahať. Možno som o niečo lepšie stál ja, ale chcelo to ešte veľmi veľa premýšľania a usúdil som, že remízou tímu pomôžem a mohol som sa venovať organizačným veciam zápasu – kávy, čaje, rozhodovanie.

Krátko po mne remizoval aj Juraj Baričák. Aj počas toho ako sme partiu sledovali, sme nič výraznejšieho na jednej či druhej strane nevideli, takže remíza tu bola v poriadku. Od tohto momentu sme dlhšie čakali na ďalšie výsledky a vyzeralo to na šachovniciach kadejako, začal sa naozaj veľmi dôležitý boj o každý bod. Druhý celý bod pre Bziny zabezpečil Juraj Pecho, keď si na tretej šachovnici poradil s Dušanom Galbavým. Po partii Juraj priznal, že sa dôkladne na Dušana pripravil a krátko pred matom sa musel Dušan vzdať. Tretí celý bod a teda aj to, že v tomto zápase už určite neprehráme, zabezpečil Pali Druska na siedmej šachovnici. Tu sme s tým, že Pali boduje vôbec nerátali. V partii so Slavom Kunzom stratil figúru a ako povedal Roman, nevsadil by na neho ani deravý groš. Zrazu sa to však otočilo, Slavo hrubo chyboval a o figúru navyše mal Pali. Ďalej už len stačilo šikovne postaviť figúry a v pozícii pred matom sa hráč hostí vzdal.

Druhá šachovnica priniesla súboj dvoch Antonov a veru to bolo napínavé až do konca. Sám doktor priznal, že bol už na kolenách keď prehrával o dvoch pešiakov, ale napokon sa mu jedného podarilo dobrať. Skončilo to vežovkou s jedným pešcom pre súpera, ale presadiť sa ho Antonovi Jelšovkovi nepodarilo a tak musel aj keď nerád dať za remízu. Ako posledná dohrávala prvá šachovnica. Roman Hrnčiar veru nemal dnes svoj deň a v podstate sa po celý čas s Branislavom Segetom len bránil a v konečnom zúčtovaní bol rád aspoň za remízu.

Toto víťazstvo nás udrží na popredných miestach v tabuľke. Celková doterajšia bilancia aj s týmto zápasom je 4 výhry a 2 (smolné) prehry. Najbližšie nás ďalší víkend čaká dvojkolo tretej ligy, v sobotu cestujeme už po tretíkrát v tejto sezóne do Liptovského Mikuláša na zápas s LŠŠ a potom v nedeľu privítame doma Liptovský Hrádok.

                                                                                                                      Miroslav Revaj

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *