Víťazstvo nad Liptovskou Ondrašovou v 4. lige

Posledná februárová nedeľa patrila štvrtej lige. Čakal nás posledný domáci zápas v tejto lige v tejto sezóne, privítali sme Liptovskú Ondrášovú. Na toto stretnutie sa podarilo poskladať aj napriek niektorým absenciám celkom solídnu zostavu, ktorá mohla pomýšľať na víťazstvo. Súper podľa toho, čo je napísané na papieri prišiel v trocha oslabenej zostave, ale tak ako domáci hráči, tak aj hráči hostí bojovali veľmi statočne a až tak jednoznačný priebeh zápas aj napriek výsledku nemal. Ja som sa v tomto zápase zhostil úlohy nehrajúceho rozhodcu a za asistenta, ktorý mi pomohol s kávami, čajmi a bojovnou náladou bol Peťo Amrózi, za čo mu ďakujem.

Prvá partia sa skončila o 11:45, keď sa na štvrtej šachovnici zrodila remíza. Juraj Baričák a Jozef Hemala nedokázali jeden na druhého nič vymyslieť a už v čisto remízovej pozícii sa na nej aj dohodli.

Takmer až za hodinu sa skončila ďalšia partia, keď na siedmej šachovnici pohodlne zvíťazil Martin Rídzi nad Ondrejom Bencúrom. Táto partia mohla skončiť zrejme aj o niečo skoršie, ale Martinov súper to nechcel vzdať, stále dúfal v remízu, ale Martin si víťazstvo bez problémov postrážil.

Krátko potom sa skončila partia na šiestej šachovnici. Pavol Druska sa so Stanom Repčekom dohodli na remíze, takisto to bolo už v čisto vyrovnanej pozícii. Pali bol troška po partii sklamaný a hneď si ju aj analyzoval, čo napokon ukázalo, že mohol vyhrať, ale iné je to hrať za šachovnicou a iné je to analyzovať v programe.

Všetkých nás potešilo víťazstvo na prvej šachovnici, keďže Roman po viacerých prehrách v minulých zápasoch konečne zvíťazil, čím si určite napravil chuť a veríme, že do konca sezóny to bude podobne. Jeho súper Laco Hajas však vzdoroval statočne a Roman sa v závere na výhru trocha natrápil, ale našiel tie správne ťahy.

Vladimír Salva potvrdil svoju veľmi dobrú formu a poradil si na piatej šachovnici s Pavlom Repčekom, keď v závere získal viacero pešiakov a keď sa už dostávali na poslednú radu súper sa musel vzdať.

Víťazstvom pre domácich sa skončila aj partia na druhej šachovnici. Anton Šingliar hral od úvodu na víťazstvo, nič nepodcenil a v ťažkej pozícii dokázal zdolať Jána Nahálku. Niektorí tvrdili, že to hráč hostí vzdal v závere rýchlo a mal to skúsiť ešte hrať, ale tak zrejme to vyhodnotil tak, že by to zbytočne naťahoval.

Zostalo dohrať posledné dve partie. Na svoju prvú partiu v tejto sezóne za Bziny nastúpil Vladimír Lauček, za čo mu ďakujeme, že nás prišiel posilniť. Zahral veľmi ťažkú partiu s Michalom Repčekom, kde v závere mal hráč hostí dva pešiaky navyše a dokázal ich presadiť. Veríme, že Vlado do budúcna zahrá viacej partií a že sa mu podarí aj bodovať.

Ako úplne posledný dohrával Andrej Zoššák na ôsmej šachovnici s Tiborom Ondrejkom. Andrej zahájil partiu veľmi zle a mohol si krátko po úvode vydýchnuť, keďže súper nevidel trojťahový mat. Andrej však stratil pešiaka a súper to mal postavené na šachovnici lepšie. Niekde v strednej hre sa to vyrovnalo, ale v závere to mal na víťazstvo jednoznačne hráč hostí s pešiakom navrch. Súper však nezvládol koncovku, namiesto potiahnutia pešiaka dopredu išiel do výmen a nakoniec už Andrej súperovho pešiaka dobral a partia sa skončila remízou, keď obom súperom zostala jedna ľahká figúra.

Zrodila sa teda naše víťazstvo 5,5 : 2,5 a po výsledkoch ostatných celkov sme v tabuľke na druhom mieste, pričom na prvý Tvrdošín strácame jeden bod a pred tretím Ružomberkom máme náskok 3 body. Aj keby sme v poslednom kole prehrali, najhoršie skončíme na treťom mieste. Stále však môžeme súťaž aj vyhrať, musíme však v poslednom kole s KTK Liptovský Mikuláš vyhrať a Tvrdošín bude musieť v Ondrášovej prehrať.

Miroslav Revaj 

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *