Víkendové zápasy v tretej lige

Tento víkend sa odohrali dve stretnutia tretej ligy, jedno bolo domáce a na jedno sme cestovali vonku. Domáci zápas bol zároveň aj oravským derby medzi nami a Trstenou, toto stretnutie sa odohralo v sobotu a prinieslo nerozhodný výsledok 4:4, čiže oba tímy získali do tabuľky po jednom bode. Po skončení tohto stretnutia sme jednoznačne usúdili, že tento bod bol veľmi dobrý a boli sme teda spokojní.

V sobotu sme pricestovali na Bziny s veľkým časovým predstihom. Nejako sme pozabudli, že Trstená hráva vonkajšie zápasy až o 10:00, takže sme si dali menšie predzápasové sústredenie a zahrali si medzi sebou. Samotné stretnutie sa vyvíjalo všelijako a treba zrejme zhodnotiť, že remíza je ozaj spravodlivá.

Ako prvý dohral v tomto stretnutí Ľubo Molnár, ktorý veľmi rýchlo (vzhľadom na počet zahratých ťahov) vyhral nad Dušanom Gembalom a postaral sa tak o náš prvý bod. Po troch prehrách v rade v tejto súťaži si tak určite napravil chuť. Ako druhý dohral Peťo Kučerík na ôsmej šachovnici. Proti nemu si za šachovnicu sadla mladá poľská šachistka Joanna Bandyk, ktorá využila zlého postavenia nášho hráča na šachovnici a partiu dotiahla do víťazného konca. Potom nasledovali dva nerozhodné výsledky, po polbode pre náš tím získali Jakub Homolka a Vlado Salva. Obidve partie, kde súpermi našich hráčov boli Valerián Valašek a Pavol Surovčík boli čisto remízové. Druhý celý bod pre náš tím pridal Vlado Huba na štvrtej šachovnici, keď v partii s Jozefom Drahulom získal kvalitu a dokázal ju už dotiahnuť do úspešného konca. Tretí celý bod a zároveň posledný pre Bziny získal na prvej šachovnici Roman Hrnčiar. Tu sa odohral veľký súboj medzi ním a Palom Paliderom. Vyzeralo to v tejto partii všelijako, čo som teda potom od Romana počul, tak Paľo nezahral víťazný ťah, čo Roman využil a napokon zvíťazil. Dohrávali sa tak už len dve partie na druhej a siedmej šachovnici. Moju partiu na siedmej doske som rozohral veľmi zle a Mišovi Pažitnému som len tak nechal zobrať mi pešiaka hneď v úvode, keď som odišiel s figúrou, ktorá ho chránila. Partiu som však hral samozrejme ďalej a miestami som si aj myslel, že by to nemuselo byť úplne stratené, ale napokon môj súper posúvali pešiakov hore, musel som teda vymeniť figúru za pešiaka, ktorý už išiel do dámy a ťah pred matom som sa už vzdal. Ako posledný dohrával Anton Šingliar na prvej doske. Doktor sa veľmi snažil v ťažkej pozícii s poľským šachistom Jozefom Páleníkom uhrať aspoň remízu, ktorá by znamenala naše víťazstvo, ale to sa mu nepodarilo a tak sa teda zrodil výsledok 4:4.

Na nedeľný zápas sme cestovali do Čadce. Žiaľ, na toto stretnutie sme sa nazbierali len siedmy a domáci nastúpili vo veľmi silnom zložení. Teraz pre zmenu ako prvý dohral doktor, ktorý dal rýchlu remízu s Dávidom Slivkom, čím si aspoň trocha napravil chuť po predchádzajúcich prehrách. Potom prišla moja prehra na siedmej šachovnici s mladým šachistom Matejom Bulejom. Opäť som si to viac menej prehral sám, keď som sám vošiel do veľkej hrozby a domáci hráč to naplno využil a opäť som sa ťah pred matom musel vzdať. Jakub Homolka pridal aj v nedeľu nerozhodný výsledok, opäť v partii, kde to proste bola remíza a ani on a ani jeho súper Michal Ondráš by nič na výhru nevymysleli. Potom nasledovali prehry Stana Lacka s Igorom Sulganom a Vlada Salvu s Miroslavom Capekom, kde sa zrejme prejavil väčší rozdiel ELO bodov ich súperov. Partie Romana Hrnčiara a Ľuba Molnára som už nevidel, keďže sme jedno auto už cestovali domov. Roman bol zrejme za remízu s Pavlom Sedláčkom aj rád, keďže mal o pešiaka menej a Ľubo Molnár zvíťazil aj v nedeľnom zápase, keď porazil Pavla Zagrapana. Toto stretnutie sme teda prehrali 2,5 : 5,5.

Po šiestich kolách máme v tretej lige na svojom konte 7 bodov a predbežne nám patrí 8. pozícia v tabuľke. Najbližšie nás čaká tretia liga aj túto sobotu, hráme doma s Bytčou.

                                                                                                                      Miroslav Revaj

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *