Úspešný vstup do nového šachového ročníka!

Dňa 2.10.2022 sme úspešne odštartovali nový ročník šachovej sezóny 2022/2023. Po krátkej pauze sme tak opäť mohli zasadnúť za ligové šachovnice v našom domovskom stánku na Bzinách. O slovo sa ako prvá prihlásila 4. liga, pricestovalo k nám béčko Liptovského Hrádku. Zostava na toto stretnutie sa oproti minulej sezóne skladala oveľa lepšie, síce pár ospravedlneniek som dostal, ale na súpiske už máme väčší počet hráčov a aj touto cestou chcem poďakovať každému, kto na toto stretnutie nastúpil. Do zostavy sa pre toto stretnutie dostali dvaja nováčikovia v našich farbách a zvyšok už boli naše stálice.

  Práve ako prvá partia sa skončila tá na siedmej doske, kde náš nováčik Martin Rídzi hneď v prvom ligovom zápase zaznamenal prvý bod – gratulujeme! Martin od úvodu rozohral svoju partiu výborne, obetoval jazdca a celú partiu dotiahol až do matu. Druhá partia sa skončila na piatej šachovnici. Vlado Salva mal pešiaka na vrch, ale napokon ho súperovi zadarmo odovzdal. Partia sa dostala do remízy a tak sa hráči na nej aj dohodli.

 Remízou skončil aj boj na šiestej šachovnici. Náš druhý nováčik Pali Druska bojoval, ale tiež napokon nenašiel cestu za víťazstvom a so súperom sa dohodli na remíze.

  O druhý celý bod sa pre Bziny postaral čerstvý päťdesiatnik Roman Hrnčiar, keď si poradil so Štefanom Bračokom. Aj touto cestou Romanovi blahoželáme k životnému jubileu! Za kratší koniec musel v tomto zápase ťahať Ďuri Baričák, v prehratej pozícii to už zbytočne nenaťahoval a súperovi podal ruku.

  Svoj deň nemal v tomto zápase aj Peťo Kučerík. Pri kombinácií prehliadol stratu figúry a tak napokon musel pred mladým šachistom kapitulovať – nevadí Peťo, nabudúce bude lepšie!

  Veľmi dôležité víťazstvo, ktoré znamenalo minimálne remízu v tomto zápase zaznamenal Tóno Šingliar na druhej doske. Vyzeralo to tak všelijako, ale opäť sa raz ukázalo, že keď sa doktor zatne, tak svoju partiu dotiahne do víťazstva.

  Ako posledná partia sa dohrávala na tretej šachovnici. Nám na zisk víťazstva stačila remíza, súper musel hrať na výhru, aby si do Hrádku odviezol aspoň bod. Ďuri Pecho stál o niečo lepšie a súper mu po zahratom ťahu ponúkol remízu. Ďuri chvíľu porozmýšľal a keďže stačila remíza, tak ju prijal. Smerom k hráčovi hostí sa strhla vlna kritiky z vlastných radov, ale podľa postavenia na šachovnici by to určite nevyhral, Ďuri to nechcel už naťahovať, zahral pre tím a zobral remízu, ktorá znamená naše víťazstvo 4,5:3,5!

  Štvrtú ligu sme teda odštartovali úspešne aj napriek miernemu oslabeniu v tíme. Druhý zápas v tejto súťaži však už bude oveľa ťažší, čaká nás oravské derby proti Tvrdošínu (16.10), toto stretnutie odohráme opäť doma. Ešte raz ďakujem všetkým zúčastnením, rovnako ďakujem aj Zuzke za ochotu navariť kávu a čaj a Andrejovi za podporu spoluhráčov ako divák.

Najbližšie nás čaká piata liga. O týždeň v nedeľu (9.10) cestujeme v päťčlennej zostave do Trstenej. Rozlosovanie v tretej lige ešte nie je známe.

 

                                                                                                                      Miroslav Revaj

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *