Treťoligové víťazstvo nad Lipovskou Štiavnicou

Prvý zápas v novom kalendárnom roku nás čakal v tretej lige proti Liptovskej Štiavnici. Toto stretnutie bolo pre nás „domáce“, odohrali sme ho však v kaviarni u Novinára, keďže miestnosť na Bzinách bola obsadená. Zaspomínali sme si teda na staré časy, keď práve tento stánok bol náš domáci pre ligové zápasy a novinár patril zosnulému Maťovi Ondrušovi. Aj touto cestou ešte raz ďakujem Peťovi Kučeríkovi, že nám poskytol priestor. Problém so zostavou na tento zápas nebol žiadny, dokonca sa podarilo dať dokopy až 7 hráčov z prvej osmičky. Keďže Jakub Homolka je PN, tak som to organizačne zobral ja.

Poďme teda k samotnému zápasu. Ako prvý dohral Juraj Pecho na šiestej šachovnici. Žiadneho súpera netreba podceňovať, ale už pri pohľade na rozdiel ELO bodov bolo jasné, že Ďuri bez problémov partiu zvládne. Po zisku figúry ešte stihol postaviť aj dámu a tak už sa súper radšej vzdal. Ako druhý dohrával Jano Péter na štvrtej šachovnici s nerozhodným výsledkom. Doktor mu po partii ukazoval, že aký ťah mal zahrať na výhru, čo sa však nestalo a vo vyrovnanej pozícii už potom nešlo nič vymyslieť. Aj na tretej šachovnici sa zrodil nerozhodný výsledok. Doktor nevidel cestu za víťazstvom a tak sa so súperom dohodol na remíze.

Druhý celý bod pre náš tím pridal vo vynikajúcej forme hrajúci Peter Ambrózi, kde sa takisto prejavil veľký rozdiel v ELE a bez najmenších problémov si pripísal víťazstvo. Na ďalších doskách to vyzeralo celkom pozitívne pre nás a tak sa Peťo Haluška po porade rozhodol prijať remízu aj keď so slabším súperom. Po partii mi vravel že možno tam aj cestu k víťazstvu videl, ale bolo by to náročné a lepšie zobrať remízu ako potom spraviť chybu a prehrať. Táto remíza nám už zaistila, že budeme v tomto zápase bodovať. Po tejto remíze však prichádza prehra Martina Rídzeho na ôsmej šachovnici. Čo som sledoval, tak celý čas to vyzeralo oveľa lepšie pre Martina a tak trochu sme tam s tým bodom už aj rátali, ale v závere Martin chyboval, stratil vežu a musel sa vzdať.

Definitívne víťazstvo v tomto zápase pre nás zariadil Ľubo Molnár na piatej šachovnici, keď sa dostal už do pohodlnej pozície a rutinérsky dotiahol partiu do víťazného konca. Ako posledná sa dohrával partia na prvej doske a to až do 13:40! Jaro Bednář s pešiakom navyše hral proti Romanovi Hrnčiarovi na výhru, Roman však potom pešiaka dobral. Jaro mal v koncovke aktívnejšieho kráľa, ale ako sám povedal, dostalo sa to do ťažkej pozície, kde to je už o naučenej teórii. Partia sa naťahovala a naťahovala, až to skončilo remízou, ktorú si Roman určite za bojovnosť zaslúžil. Toto stretnutie sme tak vyhrali 5:3 a tretia liga nám zatiaľ robí veľkú radosť. Po 5 kolách máme na konte 3 výhry, 1 remízu a 1 prehru a predbežne sme na piatom mieste. Najbližšie nás už zajtra čaká štvrtá liga, cestujeme do Liptovského Mikuláša zahrať si proti juniorom, čo nebude nič ľahkého.

                                                                                                                      Miroslav Revaj

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *