Sobota 26.3.2022 Mladosť ZA “B” – ŠK Bziny “A” 6,5 : 1,5.

Tento víkend sa konalo predposledné dvojkolo 2 ligy, v ktorom sme išli navštíviť 2x Žilinu. Sobotu nás čakala Mladosť Žilina B a v nedeľu C. Obe družstvá mali nadupanú súpisku a nakoľko sme nakoniec na oba zápasy nastúpili iba siedmy, celkové šance neboli vysoké ale všetci zabojovali, aby sme aj napriek tomu pokúsili zabodovať. Ja osobne som nastúpil len sobotu a tak skúsim v skratke priblížiť priebeh sobotňajšieho zápasu.

Prišli sme tak akurát včas pár minút pred začiatkom. Domáce družstvá ako aj súperi druhej Žiliny z BB už boli pripravení, spísali sa oba zápisy a mohlo sa začať. Zo začiatku som nemal pocit, že by ktokoľvek stál na prehru a miestami to vyzeralo, že by mohli viacerí bodovať.

Prvá ukončená partia bol Jano Péter na 4. doske. Jano sa rozhodol ísť do variantu kde vymenil 2 ľahké figúry za vežu s pešiakom. Osobne som mal z toho dobrý pocit, avšak nakoniec súper využil svoje ľahké figúry a dotlačil Jana ku kapitulácii.

Druhý v poradí skončil na prvej doske Hubert Meers, ktorý nás sobotu prišiel posilniť. Jeho partia skončila remízou a osobne som tejto partii nevenoval až toľko pozornosti. Zo slov Romana to bola dobrá remíza a nemyslím si, s prihliadnutím na ostatné partie, že máme Hubertovi čo vytknúť.

Tretí v poradí Vlado Salva na siedmej doske. Vladova partia sa mi osobne páčila. Nakoniec však podľa jeho slov, prehliadol vidličku na 3 figúry a súper na konci partie skončil s vežou navrch. Samozrejme také sa môže stať každému a s prihliadnutím na jeho posledné zápasy, sa určite čoskoro vráti k porážaniu silnejších súperov.

Štvrtý skončil Peťo Ambrózi a ako jediný bodoval naplno. Jeho partia vyzerala v jeho prospech od začiatku až do konca a Ambo týmto iba potvrdil svoju rastúcu formu. Aj v kmeňovom Ružomberku sa mu darí a ja len dúfam, že jeho úspešná séria bude pokračovať.

Posledné tri partie skončili s odstupom asi tak 2 minút všetky naraz. Prvý vzdal Roman Hrnčiar na druhej doske, pod tlakom súperových pešiakov. Druhý skončil Tóno Šingliar na tretej doske pár sekúnd po Romanovi, nakoľko mu padol čas. Mal cca ťah 33 a nestihol tak naplniť potrebných 40 ťahov pred časovou kontrolou. Ale celkovo myslím, že sa necítil v pozícii dobre a partiu by nakoniec asi maximálne remízoval, ak vôbec. Posledný som vzdal partiu ja na šiestej doske. Opticky som mal pešiaka navrch, avšak ten bol v podobe zdvojených d pešiakov. Súper zaktivizoval svoje figúry a dostal sa do výhodnej koncovky, kde som bol pod tlakom po celý čas. Ani sám neviem, ktorom bode som to tak pokazil. Ešte som sa ho po partii spýtal, že či by mi v koncovej pozícii po Ve8+ túto vežu nezobral strelcom, nakoľko toto by viedlo k mojej výhre. Samozrejme s úsmevom odvetil, že nie a tak sme na pozitívnej note ukončili toto stretnutie v pomere 6 a pol ku 1 a pol pre domácu Žilinu.

Sobotu bol tiež optimistický Vladko, keď mal pocit, že keď toto bolo Béčko tak nedeľu proti Céčku snáď nejak zabodujeme. Na to sme mu len museli povedať, že súpiska Mladosti Žilina C je miestami ešte lepšia ako tá Béčka. O tomto stretnutí už však bude musieť niekto z nedeľnej výpravy referovať, nakoľko tohto zápasu som sa osobne nezúčastnil.

Kubo Homolka

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *