ŠK HOTEL KULTÚRA Ružomberok – OŠK Bziny “C” ; 1 : 4

Družstvo OŠK Bziny “C” cestovalo v nedeľu na zápas V.ligy k doposiaľ neporazenému mužstvu ŠK HOTEL KULTÚRA Ružomberok. Musím povedať, že hracia miestnosť v novom kulturáku je vskutku luxusná. Aj napriek fantastickej fazóne a aj výhre v sobotu v 2.lige, Juraj Pecho ako správny kapitán, nenechal svoj mančaft v štichu a na zápas išiel s nami a nie s druholigistami do Zvolena. Taktika bola opäť rovnaká, neprehrať na 4 šachovniciach a na piatej zvíťaziť.

Ako prvý začal kapitánove príkazy naplňať a pridal aj niečo navyše Vlado Salva, keď vyhral na 4.šachovnici. Potom asi v priebehu 10 minút na 2.šachovnici pridal ďalší bod Jakub Homolka, keď v zavretej pozícií pretlačil svojho súpera a na 1.šachovnici kapitán Juraj Pecho, keď v divokej pozícií pri opačných rošádach sa v taktických zápletkách lepšie orientoval ako jeho súper. Treba však povedať, že súper Juraja hlavne v úvode partie dostával do nie celkom komfortného postavenia a Juraj mal čo robiť aby pozíciu ako tak vyrovnal. Mali sme teda 3 body a zápas bol rozhodnutý. Juraj Baričák na 3.šachovnici svojho súpera prehrával, získal kvalitu, ale pretaviť ju do výhry sa mu ju nakoniec nepodarilo. Stačila malá nepozornosť, jeden nie celkom presný prepočet, čoho súper využil, získal figúru a tým aj celú partiu. Na 5.šachovnici náš “benjamínek” Miro Revaj núkal súperovi remízu, aby sme mohli ísť skôr domov. Súper však nemal pre toto pochopenie a bol zato potrestaný. Miro využil súperovu chybu po ktorej mal figúru naviac, čo pekne a trpezlivo zúžitkoval do celého bodu.

Po tomto zápase sme sa ocitli v samostatnom vedení. Najbližší zápas hráme o dva týždne 10.12.2017 doma s Ludrovou. Zápas začína o 9.30 a hráme v našom novom domove, v kultúrnom dome na Bzinách.

Vladimír Salva

 

 

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *