Roman Hrnčiar – suverénny víťaz turnaja “o pohár Novinára 2017”

Remíza Petra Halušku s Tonom Šingliarom už v predposlednom kole rozhodla, že sme spoznali nového víťaza. Výhra Romana Hrnčiara nad Peťom Haluškom v dohrávanom poslednom kole už len zvýraznila, že Roman Hrnčiar sa stal novým víťazom, keď ostatných súperov predbehol nie o konskú hlavu, ale celý futbalový štadión. Roman potvrdil skvelú formu, ktorá sa pretavila aj do krásneho druhého miesta na MONTANA FIDE OPEN Ružomberok (o turnaji bude jeden z najbližších článkov).

Konečná tabuľka ukazuje, že favoriti obhájili svoje ELO pozície. Možno viac sa čakalo od minuloročného víťaza Pala Murína a vyššie ambície zrejme mal aj Juraj Pecho.

Turnaj hodnotím vcelku pozitívne. Svojou účasťou ho významne obohatil Tono Šingliar a do 5.kola mal turnaj aj dobrý “drive”. Potom však prišla nútená 2-oj týždňová prestávka počas ktorej sa Roman Hrnčiar, Juraj Pecho a Palo Murín celý týždeň zúčastňovali partií na MONTANA FIDE OPEN v Ružomberku, čo malo za následok únavu, ale možno aj takú nechuť ešte hrať šach. Prišli dovolenky, a tak posledné 2.kolá boli také akési rozhárané.

Vzhľadom na okolnosti sa turnaj vyhodnotí na FOFO-cupe. Poďakovanie patrí všetkým zúčastneným za seriózny prístup a skvelé komentáre. Ak by bola cena za komentáre k partiám, zrejme by prvú cenu vyhral tiež Roman. Je otázne, či termín hneď po skončení súťaží je vhodný, keď sa môže prejaviť únava, alebo nedostatok motivácie. Ak sa však turnaj má uskutočniť, kedy potom? Poďakovať by som chcel aj Maťovi Ondrušovi zato, že nás prichýlil a na konci uvaril fantastický guláš.

Ešte raz veľká vďaka

Vladimír Salva – organizátor turnaja.

 

Komentáre