Remízový zápas v piatej lige

Túto nedeľu nás čakalo domáce stretnutie v piatej lige proti céčku Liptovskej Ondrášovej. Po dlhšej dobe sme mohli odohrať zápas v kultúrnom dome a tak sme sa nemuseli nikam sťahovať a riešiť rôzne komplikácie. Hlavnou myšlienkou piatej ligy je, aby si zahrali hráči, ktorí dostávajú menej príležitostí vo vyšších súťažiach a aby si nazbierali ELO a zatrénovali. Bolo to aj cítiť, že hráme bez akéhokoľvek tlaku, že musíme vyhrať a podobne.

Do zápasu nezasiahli Pali Druska, ktorý sa teší z nového prírastku do rodiny a aj touto cestou želáme celej jeho rodine a dcérke veľa zdravia a šťastia. Martin Ridzi si chcel dať krátku pauzu pre povinnosti v škole. Posilnil nás v tomto zápase Stano Lacko, ktorý po odohratí partie ešte išiel na poobednú do práce, po krátkej pauze nastúpil aj Peťo Kučerík a zvyšok tímu tvoril Andrej Zoššák, Vlado Salva a Miroslav Revaj.

Ako prvý dohral Stano. Súper mu ponúkol remízu, ale v tomto momente ešte hral ďalej, že vyskúša či z toho nebude niečo lepšie. Napokon partia prišla do štádia, kde to bolo vyrovnané a rozhodla by aj najmenšia chyba. Tú nechcel spraviť ani jeden a tak dali za remízu. Po dlhšej dobe sa podarilo zabodovať Peťovi Kučeríkovi, ktorému aj touto cestou ďakujem, že prišiel po nás s Aďom na aute do Kubína. On ani jeho súper nič na výhru nevymysleli, Peťov súper síce dve ponuky na remízu odmietol, ale na konci už zhodnotil, že to nemá ako vyhrať a obaja si pripísali po pol bode.

Aj tretí výsledok skončil remízou a to v mojej partii na tretej šachovnici. Aj tu to bolo od začiatku remízové, aj keď si súper myslel, že stojí opticky lepšie, ale všetky malé hrozby som vykryl a keď sme sa obaja zabetónovali a nebolo už poriadne čím ťahať, súper uznal, že je to remíza a tú sme na papieri aj podpísali. Chlieb sa tak išiel lámať na prvej a poslednej šachovnici. Aďo Zoššak chcel nadviazať na svoje víťazstvo zo 4. ligy, ale nepodarilo sa mu to. Partiu však nezahral vôbec zle, dokonca už to k záveru vyzeralo že by to mal vyhrať, ale v rozhodujúcom momente nezahral správny ťah a umožnil súperovi pretlačiť pešiaka až do dámy. Nevadí Aďo, nedá sa stále vyhrávať, aj prehry patria k šachu,

Ak sme chceli v tomto zápase remizovať, tak na prvej šachovnici musel Vladko Salva vyhrať. Pôvodne sa mu ani moc nechcelo na stretnutie po prehratých partiách vo vyšších súťažiach, ale napokon ukázal, že je srdciar a nastúpil. Partiu s Jozefom Hemalom však nezačal dobre a dokonca prišiel o kvalitu, čo kompenzoval dvoma pešiakmi. Neviem ako, ale napokon sa mu podarilo postaviť dámu a ďalších pešiakov tlačil dopredu. Súper pod tlakom nevedel nájsť východisko a ešte na samom konci dobrovoľne vošiel do matu. Som veľmi rád že sa Vladovi podarilo túto partiu vyhrať, potreboval to ako povzbudenie do budúcna.

Zápas sa tak skončil výsledkom 2,5:2,5, s čím sme boli obe strany spokojné. Ako som hovoril, nejde nám ani tak o výsledky v piatej lige, ale o naberaní skúseností a vylepšenie si ELA. Krátku dobu si teraz od šachu oddýchneme, najbližšie sa bude hrať 4. liga a to 4.12 doma s Liskovou.

                                                                                                                      Miroslav Revaj

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *