Jurajova hviezdna chvíľa…

SONY DSC

Sú partie, ktoré sa navždy zapíšu do pamäti. A nemusí to byť len preto, že je bezchybná. Môže to byť prostredím v ktorom sa hrala, okolnosťami, proti komu sa hrala, prípadne, že partia rozhodla zápas, alebo dokonca zotrvanie v súťaži. (Dodnes mám v pamäti partiu Pala Murína, ktorý bez veže dokázal zremizovať a tým v konečnom dôsledku zachránil súťaž). Nasledujúca partia pre Juraja k takým určite patrí. Poprvýkrát s ELO-m pod 1600 bol povolaný na dvojzápasový trip v 1.lige.  V prvej partii utrpel dosť krutú porážku. Večerné školenie na hoteli od “starých” matadorov ako Tono Šingliar, Palo Palider, Peter Haluška……však padlo na úrodnú pôdu.

Na druhý deň Juraj nastupuje proti takmer “dvojtisícke”. Sadnite si teda, prenesme sa do hracej miestnosti v ďalekej Revúcej a v kľude spolu s Jurajovým komentárom si prehrajme túto partiu. A na konci mi iste dáte za pravdu, že ide o skutočný skvost. Dajme teda slovo Jurajovi:

“začiatok – pre ťažkú maródku v tíme som bol povolaný na trip smerom na Východ, deň pred tým som dostal nakladačku od starého pardála Jurčišina, a po školení od Tona a Pala večer na hoteli som nastúpil proti Lakymu. Ja som mal v tom čase ELO 1540 národné, on 1972 FIDE…….bolo jasné, že kto bude chcieť hrať na výhru”

 

 

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *