IV.liga, OŠK Bziny “B”-Mr.Dvorský Liptovské Sliače, 7:1. POSTUPUJEME do III.ligy!!!

 

Dňa 25.3.2018 nás čakal azda najdôležitejší zápas tejto sezóny v 4. lige C12. Naše mužstvo cestovalo do Liptovského Hrádku, kde sa uskutočnilo záverečné kolo 4. ligy a našim súperom boli Liptovské Sliače. Kapitán a organizačný pracovník v jednej osobe Roman Hrnčiar nenechal nič na náhodu a na toto dôležité stretnutie nasadil prvých 7 hráčov zo základnej zostavy. O poslednú šachovnici si to v kvalifikačnom stretnutí rozdala dvojica Juraj Baričák – Vladimír Slava, z ktorej víťazne vyšiel Vlado. Pred samotným zápasom sa veľa kalkulovalo, ale cieľ bol teda jednoznačný a to víťazstvo, ktoré by nám zaručilo postup do 3. ligy.

Do Liptovského Hrádku sme však cestovali až na troch autách, pretože Juraj Baričák a Miroslav Revaj išli ako diváci a morálna podpora pre svojich spoluhráčov. O 9:30 sa teda spustili šachové hodiny a náš veľký boj o postup mohol začať. Ako prvý svoju partiu dotiahol do víťazného konca Vladimír Salva na 8. šachovnici a to po veľmi kurióznej situácii. Najprv získal v úvode figúru, keď súper omylom chytil svoju dámu a musel už ňou ťahať, čím stratil jazdca a potom mu zazvonil mobil a rozhodca nekompromisne určil ako víťaza tejto partie nášho hráča. Vyhrávali sme teda 1:0 a Palo Knaperek na 7. šachovnici prijal ponuku remízy, ktorá sa zdala ako predčasná, ale v konečnom zúčtovaní pohodlne stačila.  Následne sa skončila partia na 6. šachovnici, keď Juraj Pecho sa ocitol vo veľmi náročnej pozícii a ako väčšina zhodnotila, pre nášho hráča to bolo prehraté. Juro však najprv ponuku remízy od súpera konzultoval s kapitánom a bol pripravený bojovať ďalej, ako to už u Jura všetci dobre poznáme. Roman Hrnčiar mu však poradil, aby remízu v takejto pozícii prijal a stav zápasu bol teda 2:1 v náš prospech. Ostatné partie sa však vyvíjali všelijako a nebolo jasné, ako to napokon dopadne. Na prvej šachovnici podľa vlastných slov vyhral Roman Hrnčiar pomerne rýchlo, keď jeho súper prehliadol taktiku nášho hráča a v beznádejnej situácii sa Romanov súper už musel vzdať. Vyhrávali sme už 3:1, ale ešte o ničom nebolo rozhodnuté. Na 5. šachovnici však Peťo Haluška vymenil figúru za troch pešiakov a po peknej kombinácii, ako je to už u Peťa zvykom, dotiahol partiu do víťazstva a razom to tak bolo na našej strane veselšie. Následne sa ihneď pridal aj Tono Šingliar na 3. šachovnici, ktorý už svojim typickým spôsobom alá anakonda nedal svojmu súperovi žiadnu šancu a tak sme vyhrávali 5:1 a o našom postupe tak už bolo rozhodnuté. To však našich dvoch zvyšných hráčov neodradilo hrať na víťazstvo a my sme teda s radosťou sledovali peknú hru našich spoluhráčov. Najprv Jano Péter na 4. šachovnici vymyslel peknú kombináciu a v beznádejnej situácii sa jeho súper vzdal. Ako posledný dnes dohrával svoju partiu Pavol Murín na druhej šachovnici. Aj ten však dokázal nájsť tie správne ťahy, aj keď to jeho súper naťahoval,  ale s radosťou sme si počkali na Paľove víťazstvo, ktoré určilo konečný výsledok 7:1!

Po skončení všetkých partií vyhlásil Karol Pekár prvé tri miesta a naše mužstvo vystúpilo na pódium ako celkový víťaz 4. ligy a prebralo si pekný pohár. Postup do vyššej súťaže sme sa teda rozhodli osláviť kde inde ako v našej hospode U novinára, kde doktor dodal dve fľašky šampanského a spoločne sme ešte sledovali aj záverečný pretek Svetového poháru v biatlone, ktorý tak šťastne pre Nasťu Kuzminovú ako náš postup neskončil, ale aj tak sme si náš postup vychutnali a prebrali sme rôzne dôležité veci ohľadom šachu do ďalšej sezóny, ale aj bežné veci zo života. Potom sme ešte klasicky rozobrali niektoré partie pri dobrom víne či pive a zahrali si aj blitzku.

Družsto OŠK Bziny v tejto sezóne teda splnilo všetky ciele, ktoré si stanovilo. Udržala sa 2. liga a zo 4. a 5. ligy sme postúpili do vyššej súťaže. Ešte je priskoro riešiť, v akých zostavách do ďalšieho ročníka nastúpime, ale môžme sa zatiaľ radovať z dosiahnutých výsledkov, ktoré sa nerodili ľahko, ale v rozhodujúcich momentoch sa ukázala sila nášho mužstva a potvrdilo sa aj to, že sme skvelá partia a držíme za jeden koniec. Ja osobne som veľmi šťastný, že som mohol byť súčasťou takéhoto tímu a už teraz sa nesmierne teším na novú sezónu!

Miro Révaj

V drese OŠK Bziny “B” v IV.lige bojovalo celkom 14 hráčov z klubu a preto aj im patrí poďakovanie za tento úspech. Veríme, že sa staneme stabilným účastníkom tejto súťaže. Zároveň veľké “ĎAKUJEM” patrí starostovi obce Jankovi Beňušovi, Vierke Durajovej, kapitánovi a organizačnému pracovníkovi v jednej osobe Romanovi Hrnčiarovi, Jurajovi Baričákovi a všetkým ktorí sa nejakým spôsobom pričinili o tento úspech. Veríme, že sa v krátkom čase dočkáme od kapitánov a organizačných pracovníkov družstiev zhodnotenia II. IV. a V.ligy . (Administrátor)

Komentáre

Comments 2

  • Gratulujem vsetkym trom druzstvam OSK Bziny k splneniu celosezonneho ciela a obom postupujucim druzstvam aj k postupu! Vela stastia a dobrych taho v buducej sezone prajem.

  • Trochu mi aj bolo staršieho pána ľúto, ale keďže sa na všetkých šachovniciach ešte hralo a nešlo o fazuľky nemohol som inak. Pán Urban to ale zobral športovo, pokecali sme a stihli sme ešte asi aj 2 blicky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *