IV.liga, Náročné stretnutie v Liptovskom Hrádku v prospech domáceho tímu, L. Hrádok “A” 5:3 OŠK Bziny “C”

Túto nedeľu cestovalo naše C mužstvo do Liptovského Hrádku na stretnutie siedmeho kola 4. ligy C12. Naše kvality malo preveriť áčko L. Hrádku, zároveň to bol súboj tabuľkových susedov, ktorých od seba delili len dva body. Očakávalo sa teda veľmi náročné stretnutie, ktoré nemalo favorita. Už po ceste do Liptovského Hrádku prevládali v našom tábore čo sa týka samotného zápasu zmiešané pocity, ale tak ako v každom stretnutí, tak aj v tomto sme mali chuť po víťazstve a upevniť si tak minimálne štvrtú priečku v tabuľke. Nálada v aute, ktoré šoferóval Vlado Salva bola opäť veselá, o čo sa postaral svojimi zážitkami Ďuro Baričák.

V tomto stretnutí sme sa museli zaobísť bez našej jednotky Antona Šingliara a strata to bola veru citeľná. Úloha tímovej jednotky tak pripadla Peťovi Haluškovi, ktorý dohral svoju partiu ako prvý. Jeho súper Martin Bobák sa necítil v najlepšej zdravotnej kondícii a tak mu navrhol v zrejme vyrovnanej pozícii remízu, ktorú Peťo teda prijal a zaznamenal náš prvý polbod v tomto zápase. Od tohto momentu to však na ostatných šachovniciach veru nevyzeralo veselo, na výhru nestál nik a pomaličky sme sa už začali zmierovať s tým, že odídeme domov naprázdno. Na siedmej šachovnici sa zrodil druhý výsledok tohto stretnutia, aj v tomto prípade to bola remíza, Miroslav Revaj opäť pridal do svojich štatistík nerozhodný výsledok. Ako sa ukázalo aj v analýze, tak som to hral dobre od prvého ťahu, ale ani ja či môj súper Vladimír Slahučka sme nedokázali nič vymyslieť, čím by sme jeden druhého dostali pod nejaký ten tlak a tak sa zrodila spravodlivá remíza.

Tretia skončená partia už znamenala prvý celý bod pre domáce farby, keď Erik Vrbinčík na ôsmej šachovnici po nepozornosti stratil vežu a následne to už išlo len z kopca. Erik sa však nevzdal a bojoval až do konca, ale jeho súper Ján Zeman to už dokázal dotiahnúť do zdárneho konca. Dnes nemal svoj deň ani Vlado Salva, keď takisto stratil celú figúru a už len partiu proti Jánovi Mudroňovi len tak dohrával. Jakub Homolka bojoval proti Borisovi Chomovi veľmi statočne, ale domáci hráč nespravil azda ani jeden zlý ťah a napokon veľký nápor súpera už Jakub nezvládol a musel tak aj on kapitulovať. Podľa vývoja na ostatných šachovniciach sme ani nečakali, že by niekto z nás mohol zaznamenať dnes celý jeden bod. Napokon sa však oň postaral Ďuri Baričák, ktorý síce prehrával o dvoch pešiakov, ale jeho súper miesto toho, aby partiu pohodlne dohral, spravil hrubú chybu, keď prehliadol taktiku nášho hráča a Ďuri získal celú vežu. Potom však z toho bola už len kvalita, ale aj tak to Juraj dotiahol do úspešného konca a domov sme tak mohli priniesť aspoň jeden celý bod.

Zvyšné dve partie sa napokon skončili remízou. Príjemne dnes prekvapil Jožo Karcol, ktorý proti silnejšiemu súperovi Ladislavovi Staroňovi bojoval o jedného pešiaka menej, ale napokon získal určite cennú remízu. Kapitán Ďuri Pecho sa opäť snažil hrať na víťazstvo, z ostej partii proti Pavelovi Bučekovi však napokon vzišla takisto remíza.

Po troch víťazstvách v rade tak prišla prehra. Netreba si však z toho robiť ťažkú hlavu, nedá sa stále vyhrávať, dnes to proste nebol náš deň. Dobrá nálada však panovala aj po prehratom zápase u Novinára, kde sme analyzovali partie prítomných hráčov a opäť trocha zablicali. Šancu na reparát budeme mať o dva týždňe, keď doma privítame béčko Liptovského Hrádku a tak môžme vrátiť ich kolegom túto prehru.

Miroslav Revaj

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *