IV.liga, L.Ondrašová”B”-OŠK Bziny”B”,3,5-4,5. Piatoligisti si napravili chuť…..

Tento víkend sa stretli vedúce mužstvá IV.ligy a po minulotýždňovom zakopnutí si práve piatoligisti napravili chuť, keď naplno bodovali iba Juraj Pecho a Vladimír Salva. Po blbej prehre v V.lige sa práve Vladimír Salva v tíme vôbec nemal objaviť a na súpisku sa dostal iba vďaka tomu, že vedel poskytnúť auto so šoférom. Ale ako hovorí aj motto našej stránky, v šachu ako aj v živote sme raz hore a raz dolu. Ale poďme pekne poporiadku.

Pomerne rýchlo, už po hodine hry, sa na remíze dohodol Palo Knaperek s Jurajom Ivanom. Nasledovali ďalšie nerozhodné výsledky na 3. a 5.šachovnici keď sa na zmierlivom výsledku dohodol Tóno Šingliar s Janom Nahálkom a Peter Haluška s Jozefom Liemalom. Po dvoch hodinách hry kapitulovala naša jednotka Roman Hrnčiar, ktorý úplne nepochopiteľne odovzdal kvalitu a Laco Bartek už vedel, čo má s partiou urobiť. Svoju famóznu bilanciu bez prehry predĺžil Juraj Pecho, ktorý využil súperových nepresností a partiu bezpečne doviedol do víťazného konca. Takže sme boli tam, kde sme boli na začiatku. Nasledovala ďalšia remíza, keď na 2.šachovnici sa Petrovi Vronkovi podarilo odremizovať nášho Pala Murína. Bojovalo sa teda už len na 4. a 8. šachovnici, kde sa náš Jano Péter v dvojsečnej pozícií usiloval o výhru proti Lacovi Hajasovi a Vladimír Salva sa snažil svoju materiálnu prevahu rovnako pretaviť v celý bod. Po štyroch hodinách boja na 8.šachovici konečne kapituloval Pavel Repček a hoci sa mi Tono celú cestu domov snažil znechutiť krásny deň tým, že pri presnej hre mohol súper udržať remízu, pozápasová analýza ukázala, že som to mal vyhraté stále. Ale priznávam, že občas som svojou hrou mohol Tonovi spôsobiť žalúdočné bolesti. V poslednej dohrávanej partii Jano Péter správne vyhodnotil situáciu, nič neznásilňoval a remízou zabezpečil dôležité víťazstvo pre celý tím. Týmto plným bodovým ziskom sme sa udržali v hre o postup, čo hneď poniektorí spoluhráči oslávili ešte v Liptovskej Ondrašovej no a pokračovalo sa tradične “u Novinára”.

Posledné hromadné kolo IV.ligy hráme 25.3.2018 proti Mr.Dvorský Liptovké Sliače a organizačnému pracovníkovi a zároveň kapitánovi Romanovi Hrnčiarovi držíme palce, nech na tento zápas namieša ten správny víťazný koktail, lebo remíza nám na postup asi stačiť nemusí.

Vladimír Salva

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *