IV.liga, 8.kolo, Bziny “C” – Liptovská Hrádok “B”. Na “Áčko” sme nemali, no “Béčko” sme zvládli.

Ako Tóno po partii priznal s mladučkou Kristínkou Šubjakovou to nemal vôbec jednoduché

10.2. 2019 sme zasadli za šachovnice v zápase Bziny “C” – Liptovský Hrádok “B”. Ako už naznačujem v názve, pred dvoma týždňami sme my boli v Liptovskom Hrádkum, kde sme s ich silnejším týmom prehrali. No teraz sme sa chopili šance a nezopakovali sme chyby z minulého týždňa.

Na prvej šachovnici Anton Šingliar hral s Kristínou Šubjakovou. Tóno sa vyjadril pred zápasom, že určite nepríjme remízu a pôjde na výhru čo aj dodržal. Súperka sa síce držala no rozdiel skoro 400 ELO bodov sa nakoniec prejavil a musela sa vzdať.

Prvý bod zaznamenal kapitán družstva Duri Pecho

Druhá šachovnica nám ponúkla partiu medzi Peťom Haluškom a Ľubomírom Tregerom. Peťo bojoval tvrdo a chcel bojovať až k zisku celého bodu. No v lepšej pozícii nášho tímu sme mu povedali, že môže kľudne prijať remízu. Peťa ako sám povedal to trochu rozhodilo a nakoniec vzdal svoju vidinu plného bodu a prijal súperovu ponuku remízy.

Tretia doska, ktorá skončila ako prvá bola vcelku jednostranná. Náš kapitán Juraj Pecho suverénne za 17 ťahov porazil Michala Cigliana. Ďuri nám svoju partiu ukázal. Jeho súper mal krála na 6. rade už v asi 8 ťahu a veru, s takým kráľom sa hrá ťažko.

Na štvrtej doske som ja tj. Jakub Homolka odohral dosť ťažkú partiu s Samuelom Dopaterom. Ťažkú, pretože som si ju sám robil ťažkou keď som príliš neskoro dokončil vývin figúr (23. ťah), no aj preto, že súper dosť dlho hral presné a účelné ťahy. Získal veľa priestoru a mal som čo robiť, aby som nakoniec túto partiu dotiahol do víťazného konca.

Na päťke náš Juraj Baričák prehral s Slavomírom Slosiarom. Ďuri hral partiu podľa svojho najlepšieho úsudku avšak vo vyrovnanej pozícii dostal ako sa vraví šachovú slepotu. S vidinou vylepšenia pozície si nevšimol, že necháva nekrytého jazdca a o toho následne prišiel. Nevadí Ďuri, asi to tak malo byť.

Na šiestej šachovnici nášho Vlada Salvu potrápil mladý Tomáš Kossuth. Vlado hral pekné šachy, osobne ako som to občas sledoval nerobil zlé ťahy ani nejaké veľké nepresnosti. Preto sa aj partia dostala do bodu, kde mali obaja hráci vyrovnaný materiál a dala by sa ich pozícia nazvať aj teoretickou remízou. Vlado teda bo konzultácii s kapitánom prijal ponuku remízy.

Na sedmičke prišla opäť naša prehra a to v zápase Miroslava Revaja s Vladimírom Slosiarom. Partia to bola ťažká. Miro po malej nepresnosti prišiel o figúru no mal za ňu dva pešiaky. V istom momente mal možnosť súpera donútiť opakovať ťahy a dosiahnuť tak remízy. Avšak túto možnosť si nevšimol a zápas nakoniec prehral. Nevadí Miro, aj tak si ho vytrápil pekne a nevzdal si to.

Na poslednej šachovnici si náš nádejný Erik Vrbinčík napravil chuť a po dvoch prehrách porazil Adama Kusého. Partia to bola vcelku prostá. Po chybe súpera Erik získal veľkú materiálnu prevahu. Tú potom už len postupne pretavil až do matu. Myslím si, že na šachovnici nebolo nič, čo by sme mu mohli vytknúť.

Každá víťazná šnúra sa raz musí skončiť a Ďuri si svoju slabšiu chvílku vybral práve dnes. Našťastie vôbec to nevadilo.

Takto sme nakoniec skočili tento zápase v pomere 5:3. Najbližie sa hrá tento víkend tretia liga, kde vycestujeme do Žiliny na oba zápasy. Dúfam, že sa nám tam bude dariť tak ako tento víkend.

Jakub Homolka

 

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *