Dvanásty ročník Memoriálu Floriána Kozáka

Na troch kráľov býva tradičným zvykom v obci Bziny, kde momentálne pôsobí náš šachový oddiel, zorganizovať šachový turnaj, ktorý nesie názov po osobnosti tejto obce pánovi Floriánovi Kozákovi. V spolupráci s pani starostkou a našim šachovým oddielom sme zorganizovali už 12. ročník tohto turnaja (posledné dva roky sa kvôli pandémii nehral).

Na konci turnaja sme sa zhodli že to bolo veľmi vydarené podujatie, stretli sme sa medzi sebou registrovaní, ale aj neregistrovaní hráči z obce Bziny či blízkeho okolia. Dokopy štartovalo na tomto turnaji až 16 hráčov a hralo sa systémom každý s každým s tempom 10 minút na partiu. Začalo sa hrať o 10 ráno a skončilo sa niekedy pred štvrtou poobede, takže sme si do sýtosti zahrali.

Medzi neregistrovanými hráčmi sa ukázalo viacero veľmi dobrých hráčov a pevne veríme, že by mohli posilniť aj naše klubové rady, s veľkou radosťou ich privítame. Pripravené bolo od pani starostky aj občerstvenie a vecné ceny pre víťazov. Absolútnym víťaz celého turnaja sa stal Peter Amrózi, ktorý až v poslednom kole stratil polboda, inak suverénne prechádzal celým turnajom a odniesol si tak cenu pre víťaza.

Ďalej sme sa rozhodli udeliť zvyšné ceny neregistrovaným hráčom. V tejto kategórii zvíťazil Marián Mlynarčík, ktorý mal dokonca na svojom konte aj nejaké veľmi cenné skalpy registrovaných hráčov. Druhý v tejto kategórii sa umiestnil Alojz Konfala a tretí skončil Mikuláš Rídzi (brat nášho klubového hráča Martina Rídzeho). Vecné ceny dostali aj dvaja najmladší účastníci turnaja a takisto menšiu pozornosť od pani starostky dostali aj ostatní účastníci turnaja. Pevne veríme, že aj budúci rok sa bude môcť toto podujatie uskutočniť a opäť sa stretneme v hojnom počte.

                                                                                                                      Miroslav Revaj

 

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *