4.liga: Lúčky – OŠK Bziny “B” 2-6

V nedeľu sme odohrali posledný zápas v IV. lige v tomto roku a zaznamenali sme povinné víťazstvo pomerom 6-2. Súper na zápas nastúpil pomerne dosť oslabený, a papierové predpoklady sa potvrdili, aj keď treba povedať, že hlavne na šachovniciach č. 6., 7., 8. To bolo veru kadejaké. Zaznamenali sme len remízy a to so súpermi s ELO rádovo o 100 a viac bodov menej, čo veru nie je dobrá vizitka pre hráčov Juraja Baričáka, Vladimíra Salvu a Pavla Hrnčiarika……V ťažkých zápasoch o postup vo zvyšných kolách ligy a zvlášť asi v zápase jari o postup v predposlednom kole s Lipt. Ondrášovou, by takéto výsledky veru nemuseli v konečnom dôsledku na súpera platiť. My sme boli oslabení len na dvoch postoch, keď pracovné záležitosti nedovolili sa zápasu zúčastniť sa hráčovi mesiaca November Jurajovi Pechovi a Janovi Péterovi.

Ale pekne po poriadku, Na prvej šachovnici si Roman v podstate hladko, aj keď nepresnou hru poradil s Petrom Tvrdoňom, na dvojke ako posledný vyhral Palo Murín, keď zúročil svoje znalosti a šachové zručnosti, na trojke si Tono Šingliar urobil chuť  svojím neopakovateľným spôsobom priam anakondovsky udusil svojho súpera. Peťo Haluška sa ponáhľal domov, a tak po dohode s kapitánom prijal súperom ponúknutú remízu. Na šestke Juraj Baričák v partii celkom vizuálne zaujíma vej sa snažil vyhrať, krvopotne som odmietal súperove návrhy na remízu, ale z pozície som nič svetoborné nevyťažil. Stroj mi dal za pravdu, a celý čas bola pozícia vyrovnaná, i keď opticky to vyzeralo v závislosti od pohľadu na vec, keď pre dážďovku je aj sliepka dravec, čiže, svoj tábor si tvrdil, že jeho hráč stál lepšie. Palo Hrnčiarik v sľubnej pozícií s dvojičkou strelcov nechal súpera rozohrať jeho kone a odremizoval, a Vlado Salva vo svojej partii, keď v úvode priam tragicky prišiel o pešiaka, nekorektne obetoval figúru, a s vedomím, že má figúru ktorú nemal hral optimisticky na výhru, ale keď zistil, že tú pomyselnú figúru nemá, a hrá vlastne v „oslabení“ rýchlo sa to snažil dostať do remízy aby náhodou neutrpel prehru. Chuť si napravil Kubo Homolka, na piatej doske, a veru zahral to priam profesorsky presne, skoro akoby to hrala Alpha……) Bravó Kubo, veru po tých dvoch prehrách vyhrať takto pekne partiu navráti chuť a elán znova vyhrávať šachové partie…..

Sumár je zrejmý, získali sme povinné tri body, a postup je len v našich rukách a hlavách. Najbližší zápas hráme doma s Ludrovou 14.1.2018, ale v tento deň sa hrá aj II. liga, takže bude veľmi zaujímavé, v akej zostave vlastne nastúpime, nakoľko tri body z tohto súboja potrebujeme, aby sme sa nemuseli v posledných kolách venovať tomu ako hrajú súperi…..

Juraj Baričák

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *