4.liga, L.Teplá – OŠK Bziny “B” 3:5

Vďaka kolízií s 2.ligou značne oslabené mužstvo 4.ligy cestovalo na zápas do Liptovskej Teplej snažiacej sa o záchranu. Keďže sa v Liptovskej Teplej plesalo do štvrtej rána, dosť oslabení a hlavne unavení prišli aj niektorí hráči hráči súpera. Ale poďme pekne po poriadku. Pomerne rýchlo dohráva na poslednej šachovnici svoju partiu Vlado Salva, keď využíva nepresností mladého Ondreja Taligu.

Druhý bod získava Palo Hrnčiarik, keď súper “ľahší” o dve figúry, sa sa ešte dlho beznádejne bráni, načo mu náš pán Hrnčiarik po partii milo vysvetluje, že partia sa už dávno hrať nemala. Na piatej šachovnici náš Juraj Baričák proti starostovi Lipt.Teplej dlho hladá matové hrozby, alebo odber súperovej dámy v pozícií, kde nič také nie je, a dostáva sa do časovej tiesne. Unavený súper však robí pár nepresností a Juraj, akože ináč, predsa len uplietol matovú sieť a pán starosta asi ťah pred matom partiu vzdáva. Paráda, máme 3 body a na 6.šachovnici sa zdá, že Jožko Karcol sa konečne chytil a partiu dovedie do víťazného konca. Ale čo to? Súperkina dáma ožíva a Jozef miesto toho aby opakoval ťahy sa s králom schováva pod paľbu strelca mladučkej Danielky Ďateľovej, ktorá si už takúto možnosť ujsť nenechala a partiu zakončila pekným matom. Situácia sa teda komplikuje a miesto toho aby sme vyhrávali 4:0, vyhrávame “iba” 3:1. Pokoj do našich radov však pridáva Palo Knaperek, ktorý v koncovke proti Igorovi Druskovi elegantne využil prevahu pešiaka a vedieme už 4:1. Na výhru nám stačí už len pol boda, čoho si je vedomý aj Peťo Haluška a hoci v privyhratej pozícií, ponúka remízu, ktorú súper s radosťou prijíma a hlavne polovica mužstva môže ísť domov. Máme teda 4,5 boda a víťazstvo vo vrecku, čo si asi uvedomuje aj starosta a ukladá sa na poplesový odpočinok. Jeho hlasné chrápanie nám nepriamo signalizuje, že zápas je rozhodnutý a hrá sa už len o ELO. Na 1.šachovnici Jano Péter heroicky bojuje proti enkláve súperových pešiakov na dámskom krídle. Hoci s figúrou navyše, proti silnému Jaromírovi Bednárovi, je Jano nakoniec nútený pred pešiakmi na predposlednej rade kapitulovať. Dohráva sa teda už len na 3.šachovnici, kde sa Juraj Pecho po katastrofálnom úvode ľahší o dvoch pešiakov zaťal a ukázal, že nie je len skvelý útočník, ale keď treba, aj výborný obranár a vybojoval cennú remízu. Jeho famózna séria výhier síce skončila,ale famózna séria bez prehry stále pokračuje. 

Vladimír Salva

 

 

Komentáre

Comments 1

  • no veru, zápas sa veru celkovo niesol v zábavnej atmosfére dozvukov plesu…….:) 🙂 🙂 ale čo sa mne osobne páčilo ako Jano na jednotke bojoval……normálka klobúk dole, aj keď sme už boli vyhratý, stále hral naplno a nič si nezľahčoval….super, napriek prehre si Jano zaslúži absolútnu pochvalu a treba si zobrať j srdcu jeho poctivý a zodpovedný prístup!!!!!!!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *