100% víkend pre bzinských šachistov = 3 zápasy a 9 bodov!!!

Ľubo sa dnes dostal hneď v úvode do ťažkostí a tak remíza bola celkom fajn….

Článok k dnešnému paralelnému domácemu dvojzápasu v II. a IV. lige sa veru píše ľahko. V dnešnú polomrazivú nedeľu sme po dohode s hráčmi z Ľubochne mohli presne o 10,00 hod. začať v našom novom domove v Bzinách v jednej hracej miestnosti dva zápasy, a to, šieste kolo II. ligy so silnou Liptovskou Ondrášovou, a siedme kolo v IV. lige s Ľubochňou. Samozrejme, že sme mali trocha patáliu so zostavou, hlavne v IV. lige, ale nakoniec, aj napriek neúčasti Peťa Koutného (hral dnes ligu v Čechách za materský Vlčnov) kapitáni našich tímov namiešali ten správny víťazný mix koktail, a tú správnu zostavu na obidva zápasy.

Na úvod nám starosta Bzín, Janko Beňuš odovzdal nových päť ks šachových hodín, ktoré pre nás zabezpečil v priebehu týždňa, skontroloval miestnosť, poprial nám šťastné a správne ťahy, a zápasy sa mohli začať.

Povinné občerstvenie vo forme kávy, čaju mali od začiatku pre všetkých hráčov plne pod kontrolou naše víly, manželka Vlada Salvu Ivka spolu s ich dcérkou Deňou a priateľka Ďuriho Pecha Aďuša. A keďže náš súper v IV. lige prišiel len v počte sedem hráčov, tak náš benjamínek Mirko Révaj, ktorý mal hrať na ôsmej doske, zostal na ocot, a tak skončil v pozícií ich asistenta. Treba mu uznať, že tejto nešachovej úlohy sa zhostil skvele….Dievčatám a Mirovi patrí naše a asi aj súperove veľké ….Ďakujeme…..

Náš Romamnenko a jeho nenapodobniteľný štýl nielen šachový, ale aj pri ťahaní figúrkami, či písaní ťahov…

A hneď na prvej doske sa udial asi najkrajší, najdlhší a hlavne hráčsky asi najzaujímavejší duel. Za už rozhodnutého zápasu, v pozícií, ktorá by veru robila vrásky kadejakému majstrovi sa dnes Marek rozhodol vyhrať. Neponúkal remízu, a rýchlo domov, ale hráčsky išiel za celým bodom, ktorý mu dnes po zásluhe patrí. Marek, dnes to bolo veľmi profesionálne a hráčske. Super.

Na druhej doske celý bod zaknihoval Roman, ako inač ako romanovsky…..Po otvorení stáť mínus dva a nakoniec vyhrať v II. lige to dokáže asi len náš Romanenko……No comment

Zuzka na tretej doske sa túto sezónu s tým „nepárá“ a pripisuje nám dôležité body, dnes aj s eleganciu jej vlastnou a odchytom súperovej dámy.

Pali Murín na štvorke , tam mu to proste sedí, a dáva tie potrebné a dôležité body, ktoré nám zatiaľ vyniesli priebežnú tretiu pozíciu v lige.

Tono na piatej doske akoby chytil „slinu“ či druhý dych, ale dnes „slinu“ vypľul a s nevyspytateľným Lacom Bartekom to dal ako prvý rýchlo za remízu, čo nás ale v konečnom dôsledku absolútne nemrzelo.

Amby na šestke dnes nemal deň, a nepatrí sa jatriť jeho rany. Hlavu hore Amby, ďalšie kolo to dáš tak, ako to vieš len ty! Na pitbulla.

Jano a Ľubo na svojich doskách udržali remízové stavy, a zmierlivo sa o body so súpermi podelili.

Prehra s takouto krásnou mladou dámou by snáď ani príliš nebolela.

V IV. lige to bolo jednoduchšie, nakoľko súper prišiel v dosť oklieštenej zostave a o jedného hráča menej. Treba ale súperovi uznať, že sa k súboju postavili čelom, hráčsky a hrdinsky. Napriek našej ELO bodovej prevahe na každej doske zápas odohrali so cťou, aj keď výsledok 8-0 je pre nich viac ako krutý.

A hoops, zasa na prvej doske sa hral najdlhší duel. Peťo Haluška sa nenechal rozhodiť a nič si nezľahčil, hrdinsky odolávajúcemu súperovi dával co proto, aby v konečnom dôsledku sfinalizoval výsledok na konečných 8-0.

Dnes sa Peter do súpera zahryzol tak, že ani nevnímal okolie.

Ďuri Pecho a Pali Knaperek sa na doskách dva a tri svojou trpezlivou a komplexnou hrou dostávali do stále lepšej a lepšej pozície, aby nakoniec ich súperom nezostalo nič iné, ako vzdať.

Kubo Homolka si na štvrtej doske priam gurmánsky vychutnával svojho súpera Polka, hral sa s ním ako mačka s myšou, aby nakoniec natĺkol povestný klinec do jeho rakvy. Kubovi treba uznať, že to zahral ako gentleman, niekoľkokrát dal súperovi možnosť korektne to vzdať, ale keď to súper nechcel, a tvrdošijne si myslel že to uhrá na pat, tak mu to Kubo dvoma ťahmi na šachovnici rýchlo vysvetlil a vysúkal mu mat!

V zápase Juraja Baričáka bolo hotové už v 9. ťahu, keď súper nedovidel „ďurovskú“ taktiku a prišiel o čistú figúru. Následne sa už len dohrávalo, Jožo Karcol si v prvom zápase v sezóne v IV. lige urobil chuť a vyhral, a na siedmej doske si Vlado musel dávať pozor, pretože mal súperku ženu a ako poznáme Vlada, je veľmi galantný….Dnes ale galantný nebol a súperke nedal šancu. Ako som už spomínal, na ôsmej doske sa nehralo.

Čo dodať záverom? Veru úspešný víkend pre nás šachistov, tri zápasy, deväť bodov, nové hodiny, pekné dni. Bodaj by takýchto dní bolo čo najviac.

Juraj Baričák

 

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *