Zhodnotenie polovice sezóny nášho pôsobenia pod krídlami OŠK Bziny

Po hektickom úvode roka, keď sme hrali zápasy ako na bežiacom páse, víkend za víkendom, prišlo obdobie „ ticha“ a dvojtýždňová pauza bez zápasu. Samozrejme, že šachový život nezaháľal, a mohli sme sa čo to priučiť na on line sledovaní TATA STEEL Masters, ktorý dnes vyhral Giri, pred Magnusom a tretím Memedyarovom. V rámci sezónnej prestávky, dá sa to tak povedať, je možno vhodné nazrieť trošku do minulosti a zhodnotiť naše pôsobenie pod hlavičkou OŠK Bziny a pozrieť sa na to, ako sa nám darí naplňovať naše sezónne ambície.

V prvom rade treba skonštatovať, že nábeh do sezóny pod novými krídlami nebol celkom plynulý, a nezaobišiel sa bez zakopnutí, či už herných, alebo organizačných. Ale ako sa hovorí, všetko zlé je na niečo dobré,  a tak isto je nutné povedať, že zlý začiatok môže veštiť dobrý koniec. Zdá sa že organizačne sme sa všetci naladili na rezonančnú frekvenciu a začali sme ladiť v rovnakej tónine. Už to len herne pretaviť do želaného výsledku.

Poďme pekne po poriadku, a podľa výšky a sily  ligy……:)

II.liga C

Káder pre túto súťaž bol v podstate identický, ako ten, z minulého roka, akurát sa nám ho podarilo posilniť o Peťa Koutného, ktorý nezaváhal, a hneď absolvoval za nás prvé dvojkolo. Ciele v tejto súťaži sme mali objektívne realistické. Snaha o udržanie sa v tejto súťaži aj v nasledujúcej sezóne. V polovici odohratej sezóny nám zatiaľ patrí priebežná 4. priečka v tabuľke s 12b zo šiestich zápasov. Nadpriemerne optimistický výsledok, podložený naozaj poctivým a svedomitým prístupom  k zápasom všetkých hráčov. Dôležitým faktorom je, že hráme ako tím, raz zaberie jeden, raz druhý, a tímovosť je to, čo zatiaľ náš výkon v tejto lige zdobí. Výhra vo Fiľakove so súperom nadmieru silným, ukázala, že naše ambície nemusia byť len v rovine utópie, ale zasa na druhej strane prehra vo Zvolene nás vrátila pevnými nohami na zem a dostali sme, ako sa vraví riadne po „kňure“. Do druhej polovice súťaže vstupujeme nasledujúce nedeľu v súboji s Liptovským Mikulášom na jeho pôde, a veru v celkom srandovnej pozícií. Asi sme sa už v lige zachránili, a teraz si môžeme s chuti zahrať, a dokonca do Liptovského Mikuláša, ktorý je momentálne na prvej priečke tabuľky, ideme v pozícií, že, nemáme čo stratiť, akurát získať. A to môže byť našou výhodou. A jeden nikdy nevie, či náhodou motyka nevystrelí……..:) Prípadný bodový zisk v Litovskom Mikuláši nás zrazu dáva do pozície, že zvyšok sezóny by sme mohli hrať o čelné priečky. A v takýto scenár veru nikto z nás nedúfal a nesníval ani v najružovejších snoch…..

Zostávajúce zápasy v tejto sezóne:

Liptovský Mikulás ( v ), Banská Bystica Veža ( d ), Banská Bystica Kurta ( d ), Žilina Vix ( v ), Rajecké Teplice ( v )

IV.liga

V tejto lige sme mali a stále máme len tie najvyššie ambície, a to postup do III. ligy. V zmysle tohto cieľa je postavená aj súpisky a treba povedať na rovinu a bez ostych, že prvé dva zápasy s priamymi ašpirantami na postup nás vrátili veru veľmi tvrdo na zem……auuuuu, ešte teraz to bolí ten ťažký pád. Domáca prehra s Trstenou a následná remíza v Tvrdošíne veru neveštili nič dobrého. Môžeme ďakovať všetkým svätým, že aj títo súperi zakopli, a my sme sa postavili na vlastné nohy a momentálne vedieme súťaž a všetko máme len a len vo vlastných rukách. Zdá sa, že rozhodujúci zápas sa udeje v predposlednom kole a to na pôde Liptovskej Ondrášovej. Už si nemôžeme dovoliť ďalšie zaváhanie a zvyšné zápasy, ak chceme postúpiť, musím odohrať v plnom nasadení a bez podcenenia súpera na každej šachovnici. Bude to len o našich hlavách, a uvidíme, či sa naša vidina, cieľ stanú realitou, alebo si budeme tĺcť hlavu o stôl. Teda to by sme asi nechceli……..

Zostávajúce zápasy v tejto sezóne:

Liptovská Teplá ( v ), Liptovský Hrádok B ( d ), Liptovská Ondrášová ( v ), Liptovské Sliače ( v ) – spoločné kolo v Liptovskom Hrádku

V.liga

Naše účinkovanie v tejto lige je zatiaľ komfortné, ale zdanie môže klamať. Táto súťaž sa hrá v dvoch paralelných líniách a s nadstavbou, alebo ako sa rečie s barážou. Naša línia, oravská vetva nás dala do kopy so súpermi, s ktorými sme dosiahli plný bodový zisk, a tak rozhodujúce zápasy nás vlastne ešte len čakajú. Druhá, liptovská vetva je podstatne silnejšia, a nás môže len tešiť, že na nasledujúce zápasy nás posilní aj oravská legenda Tono Šingliar, a rozhodujúce zápasy o postup do IV. ligy snáď odohráme v najsilnejšej zostave.  Rozlosovanie ďalšej časti ligy ešte nie sú známe, takže musíme si počkať, a veriť, že hviezdy nám budú priaznivo naklonené, a cieľ, postúpiť do IV. ligy, sa nám podarí naplniť.

Čo dodať záverom? Asi len to, že naše nové pôsobenie v Bzinách sa z odstupom času javí ako to najlepšie riešenie čo sme za posledné roky urobili, a snáď nám šťastná hviezda a sudičky poprajú do ďalších zápasov len a len tie najlepšie ťahy a plné bodové zisky, ktoré nás nasmerujú za našimi cieľmi v tejto sezóne.

Juraj Baričák

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *