V 5.kole 2.ligy debakel v Rajeckých Tepliciach 1,5:6,5

Do Rajeckých Teplíc išla po odrieknutí viacerých opôr riadne oslabená zostava a to hlavne na spodných šachovniciach. Na každej šachovnici sme boli ELO-vo slabší, na spodných doskách aj o pár stoviek. Ako prvý dohral Vlado Salva, ktorý si urobil osobný rekord. Ešte si ani poriadne neodpil z kávy a už po ôsmich ťahoch kapituloval proti Zdenke Vránovej. Na ďalší výsledok sme si teda museli chvílu počkať. Na druhej šachovnici Tono Šingliar odremizoval Martina Lednického. Na šiestej šachovnici to vyzeralo, žeby Jožko Karcol mohol zaknihovať proti Jaroslavovi Matejovi cennú remízu, dlho držal vyrovnanú pozíciu, chyba v závere však všetko pokazila a musel kapitulovať. Pri takomto stave Ďuri Pecho neprijal ponúknutú remízu a rozhodol sa zabojovať o celý bod. Neviem čo sa presne stalo, ale Ďuri mal ohrozenú dámu s ktorou stačilo uhnúť. Ďuri si buď prehodil ťahy, alebo nato zabudol a potiahol králom a bolo po partii. Krutá prehra, ale aj to sa stáva.

Na prvej šachovnici náš Romanenko prehral s Františkom Vránom. Potom nás dvíhala zo sedadiel partia medzi Jozefom Brhelom a našim Ľubom Molnárom a hlavne Ľubova obligátna časová tieseň. Za obeť kvality získal Jozef Brhel útok neskôr ešte 2 pešiakov, ale na výhru to nestačilo, lebo ani jeho král nebol príliš v bezpečí a tak partia skončila opakovaním ťahov.

Keď sme odchádzali s prvým autom hrali už len Palo Murín a Palo Hrnčiarik. Palovi Murínovi sa s pešiakom menej partiu zachrániť nepodarilo, ale pán Hrnčiarik proti Milanovi Dobešovi zaknihoval cennú remízu, keď odrazil všetky súperove pokusy.

Vladimír Salva

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *