Tradičný šachový turnaj Memoriálu Floriána Kozáka napísal svoju jedenástu kapitolu

Posledný sviatočný deň 6.1. sa aj tento rok na Bzinách niesol v znamení šachového turnaja, ktorý sa hrá na počesť Floriána Kozáka. Už je to tretí rok, čo na Bzinách pôsobí šachový oddiel a tak sme sa opäť po roku mohli stretnúť na tomto príjemnom podujatí.

Kto sa turnaja zúčastnil tak mi dá za pravdu, že to bola opäť super akcia, ktorá sa celá niesla v priateľskej atmosfére, s dávkou zábavy a hlavne s veľkou chuťou po šachu. Poďakovanie patrí pani starostke a jej pomocníčke, ktorá zabezpečila aj tento rok občerstvenie v tuhej aj tekutej podobe. Turnaj sa odohral systémom každý s každým s tempom 5min.+3sek. Oproti minulému roku síce bola menšia účasť a z radov domácich na turnaj zavítali len dvaja hráči, ale na určite peknom zážitku to neubralo. Poďakovanie patrí aj hlavnému rozhodcovi Jakubovi Homolkovi.

Tento rok sa tak nedohrali dva paralelné turnaje (amatéri a profesionáli), ale spojilo sa to do jedného. Turnaj mal aj jednu vzácnu návštevu, medzi nás zavítal FM Jaroslav Bednář a podľa očakávania sa stal aj jeho víťazom. Druhé miesto obsadil Roman Hrnčiar a tretie miesto patrilo druhému cezpoľnému hráčovi Imrichovi Berecovi. Po skončení turnaja sa ešte chvíľu posedele, dojedlo sa a dopilo čo ostalo a podebatovalo. Jaro Bednář dostal nápad na zaujímavý turnaj a s pani starostkou sa tak porozprávali o jeho prípadnej realizácii. Veríme, že táto myšlienka sa napokon premení v realitu. Šachový program bude samozrejme pokračovať ďalej, čakajú nás ligové zápasy.

Miroslav Revaj

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *