Roman Hrnčiar a jeho cesta k skvelému 2.miestu na Montana FIDE open 2017

Pohľad na hraciu miestnosť
Juraj Pecho
Peťo Ambrozi stíha sledovať aj partiu “u susedov”

V rámci ružomberského Chess festu 2017 sa už tradične v mesiaci jún uskutočnil Montana FIDE open 2017, ktorého sa zúčastnili aj naši piati šachisti. Okrem Romana Hrnčiara to ešte bol Palo Murín, Juraj Pecho, Peter Ambrózi a Slavo Kunzo. Najlepšie sa darilo Romanovi Hrnčiarovi, keď obsadil skvelé druhé miesto s rovnakým počtom bodov ako víťazný Chorvát. Rovnako bodov mala aj tretia Monika Motyčáková, reprezentantka Slovenska. O poradí prvých troch teda rozhodlo až pomocné hodnotenie. (Roman o tom píše po poslednej partii.) Treba však povedať, že v minisúboji prvých troch Roman porazil aj víťazného Chorváta aj reprezentantku Moniku Motyčákovú, takže dovolím si povedať, že víťazstvo by si asi najviac zaslúžil Roman. Škoda, že po tom

Palo Murín pri partii s reprezantantkou Slovenska Monikou Motyčákovou

ako v 6.kole zvíťazil nad vedúcim Chorvátom sa asi až príliš, (ako Roman povedal v komentárii partie), “dopĺňala energia”, a v 7.kole nasledovala prehra s mladým Patrikom Števíkom. Pri všetkej úcte k sile a talentu mladého Patrika, Roman túto partiu prehrať nemal. Ale čo Romana hnevalo určite viac bolo, že v 8.kole proti Lacovi Šarkozymu nevidel 2.ťahový mat a partia skončila remízou. Výhra v poslednom kole na prvé miesto už nestačila. Ale nestratili sa ani ostatní naši šachisti. Pekné 6.miesto obsadil Palo Murín, 7.miesto Peter Ambrozi, 13.bol Juraj Pecho a 21.priečku obsadil Slavo Kunzo.

Pozrime sa teda na cestu Romana k jeho nádhernému 2.miestu aj s jeho skvelým komentárom. Partia v 5.kole proti reprezentantke Slovenska Monike Motyčákovej určite stojí za prehratie.

Nakoniec tato vyhra na 1. miesto nestacila. Na turnaji som ziskal 7 bodov z 9. partii rovnako ako dalsi dvaja konkurenti. Takze o poradi rozhodovalo az pomocne kriterium, bucholz okresany o najslabsieho supera, ktore urcilo poradie. Konecne poradie turnaja : 1. FM Bogdan Bozinovic z Chorvatska 2. Roman Hrnciar 3. WFM Monika. Motycakova. Do hlavnych cien sa este dostal z kubincanov na 6. mieste Pavol Murin. Na zaver treba skonstatovat len jedno , ze to skoncilo asi tak ako to malo skoncit, ved kto nevie dat mat 2. tahom, pozri partiu z 8. kola, si 1.miesto v turnaji nezasluzi. (Roman Hrnčiar)