Prvé dvojkolo tretej ligy prinieslo tri body

Tento víkend sa konečne rozbehol aj nový ročník 3.ligy C1. Naše mužstvo čakali obidva zápasy vonku, cestovali sme do Rajeckých Teplíc a Turia. Oproti ostatným odohratým zápasom v ďalších ligách tentokrát nebol problém poskladať na obidva dni kompletnú osmičku hráčov, ale aj napriek tomu to určite nebolo taká treťoligová zostava, akú by sme potrebovali.

V sobotu sme vycestovali do kúpeľného mestečka Rajecké Teplice, zápas sa odohral v peknom areáli základnej školy. Toto stretnutie sme prehrali 2,5:5,5. O dva celé body sa postarali Ľubo Molnár a Anton Šingliar, ktorí teda aj na šachovnici ukázali svoj väčší rozdiel v ELO bodoch oproti svojim súperom. Ako posledný v tomto zápase dohrával Jakub Homolka, ktorý to mal prehraté a už sa išiel vzdať, ale ďalším ťahom spravila súperka obrovskú chybu a napokon z toho bol nerozhodný výsledok. Ostatní sme teda svoje partie prehrali a nie je tu moc čo hodnotiť. Peťo Kučerík sa snažil na ôsmej šachovnici a miestami to vyzeralo veľmi dobre z jeho strany, ale nevyšiel mu plánovaný útok na mat a mladá súperka napokon túto partiu vyhrala. Ja som spravil chybu už hneď v otvorení a viezlo sa to so mnou po celú partiu, Romanovi na prvej doske sa opäť partia rozsypala v koncovke. Stano Lacko a Vlado Salva sa takisto snažili vyhrať svoje partie, ale po chybách sa museli vzdať.

Aj v nedeľu nás teda čakal výlet do okolia Žiliny a z Turia sme napokon priviezli tri body. Musíme však úplne otvorene skonštatovať, že tieto tri body nám domáci tím daroval sám, keďže nastúpil len so 6 hráčmi, čiže zápas sa ani nezačal a už sme vyhrávali 2:0. V našej zostave nastala jedna zmena, Jakuba Homolku nahradil Juraj Baričák. Konečne sa v tomto zápase chytil Roman Hrnčiar a zaznamenal celý bod. K nemu sa s víťazstvom pridal aj Anton Šingliar, ktorý teda má veľmi úspešný víkend (2/2) a ukázal, že keď ho tím potrebuje, môžeme sa na neho spoľahnúť. Potrebný polbod k víťazstvu pridal po remíze Stano Lacko a jemu by som sa chcel aj touto cestou veľmi pekne poďakovať, že bol ochotný ráno vziať svoje auto a odviesť časť tímu do Turia, keďže sme ráno museli rýchlo riešiť situáciu s nedostatkom šoférov. Zmieriť s prehrou sa museli Vlado Salva a Ľubo Molnár. Juraj Baričák prehral veľmi nešťastným spôsobom a to po zazvonení mobilu (nuž, aj také situácie sa sem tam stávajú). Ja a Peťo Kučerík sme teda za šachovnice nezasadli a získali sme kontumačný bod.

Po dvoch zápasoch tak v tretej lige máme 3 body a môžeme teda hovoriť o úspešnom vstupe do tohto ročníka tejto súťaže. Určite však do ostatných zápasov potrebujeme nastúpiť v silnejšej zostave, čo by sa vzhľadom na avizované uvoľňovanie opatrení aj mohlo stať.  Najbližší víkend nás čaká len jeden zápas a to v sobotu v druhej lige. Pôvodne sa mala hrať aj štvrtá liga, ale vedenie súťaže sa rozhodlo posunúť termíny na neskoršie, keď už by mali byť opatrenia uvoľnené a tímy by tak nemuseli mať problém so zostavami, uvidíme, ako to napokon bude v našom klube.

Miroslav Revaj

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *