Preview na záverečné víkendové vystúpenia

Šachová sezóna 2018/2019 sa pre naše farby blíži k svojmu záveru. Ostáva posledný krok a ten ako nás už naučil nielen šachový život, býva najťažší. Tretia liga dopadla určite úspešne, siedma priečka je veľmi slušná. Cez tento víkend nás čakajú ešte posledné tri vystúpenia v aktuálnej sezóne a všetky z nich majú veľkú váhu. Ako isto viete, v druhej lige sa nám nedarilo počas prebiehajúceho ročníka tak, ako by sme si to predstavovali. Až päťkrát sme prehrali rozdielom 3,5:4,5 a celkovo to boli vždy vyrovnané stretnutia. Na konte máme len jeden bod za remízu so Žilinou a nachádzame sa tak na poslednom 12. mieste. O jedno umiestnenie lepšie s jedným bodom naviac sa nachádza práve náš víkendový súper, PŠK B. Bystrica, s ktorou odohráme nedeľňajšie stretnutie. Ešte predtým tu je sobotný zápas a takisto to bude s B. Bystricou a to proti CVČ Veža, ktorá sa nachádza na 9. mieste so ziskom 11 bodov.  Hlavný konkurent v boji o záchranu odohrá v sobotu svoj zápas na pôde Ružomberka.

Určite máme ambície udržať si druhú ligu aj pre nasledujúcu sezónu. To nás teda stavia do situácie, zvládnuť úspešne obe stretnutia, aby sme neskončili na poslednom mieste. Veľa napovie aj sobotňajší zápas medzi Ružomberkom a PŠK. Čo je však isté, máme to všetko vo svojich rukách pre oba hracie dni. Veľkou výhodou je, že obe stretnutia odohráme na domácej pôde a nemusíme nikam cestovať.

V nedeľu sa uskutoční aj paralelné stretnutie, na ktoré už však budeme musieť vycestovať. Štvrtá liga má na programe svoje záverečné kolo, ktoré sa po dlhšej dobe neodohrá spoločne na jednom mieste, vycestujeme teda na pôdu nášho posledného súpera v tejto sezóne, ktorým bude Lisková. Aj v tomto zápase má náš tím o čo hrať. Momentálne sa nachádzame na treťom mieste s dvojbodovým náskokom práve pred Liskovou. Na potvrdenie bronzovej priečky nám tak stačí v Liskovej aj remíza. Ako som však už spomínal, odohrá sa aj veľmi dôležité stretnutie v druhej lige a tak vycestujeme do Liskovej oslabení. Určite je však v našich silách zabojovať aspoň o ten nerozhodný výsledok a priniesť tak domov bronzovú radosť. Verím, že každý z partie, ktorá tam pocestuje, vydá zo seba maximum.

A prečo píšem tento článok? Aby som to teda celé pred víkendom zhrnul, možno aj motivoval hráčov, ale hlavne chcem každého pozvať, aby prišiel podporiť náš tím na tie dva domáce stretnutia v druhej lige a zároveň držal palce aj v nedelňajšom štvrtoligovom stretnutí. Všetci tak verme, že z toho bude potom veľmi pekná oslavná nedeľa.

Miroslav Revaj

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *