Posledné dvojkolo 3. ligy C1

            Tento víkend sme na domácej pôde odohrali posledné dvojkolo 3. ligy C1. Sobotu sme hosťovali zápas proti Ružomberku a v nedeľu proti Liptovskej Štiavnici. Už teraz tu napíšem, že nedeľný zápas sa nekonal, pretože súperi sa nedali dokopy v dostatočnom počte a tak nám ráno zavolali, že neprídu. Tak sa pozrime aspoň na sobotňajší zápas.

            Nastúpili sme len siedmy, avšak aj tak sme zvládli uhrať aspoň remízu 4:4. Poďme teda postupne ako končili partie.

            Ako prvý dali za remízu na 2. doske Ďuri Pecho, ktorý hral s Janom Péterom. Bola to rýchla remíza a nebolo moc čo rozoberať. Chlapi sa poznajú tak to nechceli siliť.

            Druhý skončil Vlado Huba s jeho silným súperom Peťom Ambrózim, ktorí za nás podobne ako Jano hráva 2. ligu. Vlado si vybral slabší deň a Ambo ho prešiel ako parný valec. Ambova forma túto sezónu bola naozaj famózna.

            Tretí som skončil ja na 4. doske remízou s Janom Mydliarom. Stál som o čosi horšie nakoľko som mal izolované dva zdvojené pešiaky na c stĺpci. Hral však s kľudom angličana a nedal som svoje nepohodli na sebe poznať až pokým to opticky nevyzeralo. že mám menšiu pozičnú výhodu. Tu sme začali opakovať ťahy a s malou dušičkou som navrhol remízu. Podľa stavu na ostatných doskách, to súper prijal a nevideli sme nejakú jasnú hru v analýze ani za jedného z nás.           

            Tu sa zlomil priebeh partií na iných doskách a kupodivu všetkých, Peťo Kučerík konečne zabodoval proti Karolovi Pudišovi. Tam Peťo vyzeral na prehru no hral dovtedy, kým ho súper nechal a našiel kombináciu, ktorou sa dostal ťah pred mat. A tu to súper musel vzdať.           

            Ďalší skončil presvedčivou výhrou Ľubo Molnár na prvej doske proti Simone Koreňovej. Tu vytvoril tlak na súperkinho kráľa a ku koncu partie mal myslím celú vežu navyše. To sa samozrejme hrať nedá a súperka sa vzdala.

            Tu za stavu 3:3 to ešte vyzeralo, že by sme mohli aj vyhrať. Vlado Salva stál na výhru a Stano Lacko mal ťažkú avšak vyrovnanú pozíciu. Vladko podľa očakávania vyhral ,pekne a strategicky využil výhodu pešiaka, ktorú si vytvoril. Stanko sa dostal do koncovky jazdcov proti strelcom a tu sa ukázali strelce aktívnejšie a Stanko túto koncovku bohužiaľ nakoniec prehral. Ale to nevadí z toho sa nestrieľa. Aj tá vytrvalá snaha sa cení.

            Tak sme uzavreli posledný víkend 4 bodovým ziskom a skončili na konečnom 6 mieste. Výsledok s prihliadnutím na našu dochádzku ešte vcelku dobrý, ale pokiaľ budeme chcieť budúci rok zabojovať o opätovný postup do 2. ligy, nepôjde to s takouto chabou dochádzkou ako tento rok. Samozrejme covid a opatrenia s ním spojené mali na tomto stave veľkú zásluhu a tak pevne verím, že budúcu sezónu zabojujeme o popredné priečky v 3. lige C1.

Kubo Homolka

 

 

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *