Partia zápasu Trstená vs OŠK Bziny IV. liga

Neviem prečo som si myslel, ze partia kola musí byť najkrajšia výhra…:).  Juraj rozhodol tentoraz ináč. Aj v komentári v predchádzajúceho článku si sype popol na hlavu, ale “0” je len “0” a je úplne jedno či ju spravíte na začiatku zápasu, alebo na konci. Prehra samozrejme mrzí, ale zasa je to len šport a to sa predsa stáva. Táto partia však ukazuje aká je tenká čiara medzi hrdinom zápasu a jeho “babrákom”. (Administrátor)

Partiou nášho zápolenia s ašpirantom na postup z Trstenej bola vybratá partia, ktorá sa hrala na šiestej šachovnici medzi Jozefom Drahulom ( 1806 ELO ) a mnou, Jurajom Baričákom ( 1678 ELO ).

Samozrejme, teraz po tesnej prehre by sa dalo konštatovať, že to mohla byť partia zápasu, ale po prehre v pozícií, ktorá sa snáď ani nedá prehrať je to partia zápasu v úvodzovkách……

Mohol som pre tím vybojovať minimálne cennú remízu, samozrejme ak by som vyhral, ale na ak sa nehrá, a zasa sa len ukázalo, že vzdaním partie ešte nikto partiu nevyhral…….

Ale pekne po poriadku, hrala sa sicílka, dračí variant, a môj súper bol asi zo mňa prudko nervózny, lebo od samého začiatku bol nervózny, funel, mrmlal, proste bol nesvoj.

Mne sa to hralo dobre, nakoľko súper asi nevedel čo a ako robol klasické chyby ( v otvorení poriahol dva krát tou istou figúrou ) oslaboval sa po malej rošáde ( f3 ), dokonca si nechal vymeniť bielopoľného strelca a stál ako no…….zle….Ja som si pekne staval figúry a začal útok, a …….mal som ho na lopate, ale strata koncentrácie, snaha si to zľahčiť a rýchlo vyhrať znamenala , že som danú partiu prehral……Takže nech sa páči, pozrite sa ako sa to má rozostavať, ako sa to má zahrať, a potom sa dobre pozrite, ako sa to nemá hrať…..proste ako v reklame dva v jednom……..

Juraj Baričák

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *