IV.liga, Nerozhodný výsledok aj s KTK Liptovský Mikuláš

S krížikom po funuse som si sadol, aby som dopísal aj tento report zo zápasu 4. ligy C12 z 2.2.2020. Kedže píšem už po značnej dobe, pokúsim sa aspoň priblížiť ako ku danému výsledku došlo.

Ako prvý skončil na 4. doske náš kapitán Ďuri Pecho. Kedže som rozhodoval musel sa ujať postu kapitána a zvládol to na výbornú. O niečo horšie sa mu už darilo pri partii, ktorú prehral, no nedal sa zadarmo. Aj jeho súper Sväťo Hoferek poznamenal, že je to asi po prvý raz čo s ním vyhral. Ďuri mu túto výhru doprial a zápas mohol pokračovať.

Druhý v poradí skončil Ľubo Molnár na 2. šachovnici, kde potvrdil svoju vynikajúcu formu. Kedže si osobne myslím, že Ľubo podobne ako Ambo majú jednu z najlepších príprav z nášho družstva. Súpera zdolal a zrovnal tak stav na 1:1.

Tretí výsledok sa zrodil na 1. doske kde doktor nestačil na Viliama Žiarana a táto partia sa nakoniec skončila remízou. Rozdiel ela bol asi 200b v prospech doktora no Vilo je tiež z tých, ktorý sa pripravujú a ani tu nenechal nič na náhodu. Počas zápasu chodil so svojím kúskom papiera a zaznamenával si otvorenia, ktoré boli hrané na každej šachovnici. Je to už taká jeho tradícia. A nie je sa čomu čudovať, že potom podá takýto výborný výkon.

Štvrtá partia nás opäť dostala do vedenia a to zásluhou Peťa Halušku. Osobne som túto partiu nevidel, no Peťo ako veľmi dobrý hráč ukázal, prečo sedí tak vysoko na súpiske a získal ďalší cenný bodík tejto sezóny.

Piaty výsledok opät strhol misky váh na stranu súpera a bo lto taktiež posledný celý bod tohto zápasu. Je to škoda, že sa Ďurimu Baričákovi nepodarilo partiu aspoň zremizovať. Avšak nie každý deň je sobota a nie každá partia skončí podľa našich predstáv.

Partie šesť, sedem a osem skončili rovnakou pol bodovou stratou či ziskom, to už vieme len mi podľa pocitu či tak alebo onak. Vlado Salva mal podľa mňa dobrú remízu, tvrdo vybojovanú a férovú pre obe strany. Ja som mal pocit, že pustím perie avšak nakoniec sme to zo súperom dostali do remízy a keď ma konečne počul, že mu ponúkam remízu tak mi s radosťou poriadne potriasol pravicou a ďalší pol bod bol na svete. Posledný pol bod bol aspoň z môjho pohľadu najotáznejší. Získal nám síce aspoň cenný bod do tabuľky avšak Pali Knaperek súpera krásne dusil celú partiu. Miestami to vyzeralo, že to nepredýcha. No čo čert nechcel Pali musel urobiť nevýhodnú výmenu a skončil s strelcom proti veži a mohli sme byť radi, že získal aj posledný pol bod a spečatil stav na 4:4.

Búduci týždeň nás čaká Oravské derby s Tvrdošínom a Trstenou. Tieto zápasy tretej ligy budú predposledným dvojkolom v ktorom ešte máme šancu zabodovať a pokúsiť sa zachrániť 3. ligu. Takže priaznivci ŠK Bzín, či len priatelia šachu, ktorý sa u nás na stránke zastavíte, dúfam, že budete držať palce a dopadne toto dvojkolo v náš prospech.

Jakub Homolka

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *