III.liga, Po minulej tesnej výhre opäť tesná prehra.

Naša bodová istota – Ambo

            Ak sme si mysleli, že minulé kolo sa to konečne zlomilo a Bzinská tretia liga začne vyhrávať, mýlili sme sa. Spiaca princezná dostala síce bozk od princa, no ten bol asi len polovičný alebo dokonca podvodník.

            12.1.2020 sme vycestovali na tradičný zápas proti DMS Žiline A s novonadobudnutou silou po novom roku a v slušnej zostave. Už už to vyzeralo aspoň na remízu, no semienko nakoniec nepristálo na úrodnej pôde a domácemu družstvu sme podľahli tesne 3 a pol ku 4 a pol.

            Na prvej doske sa náš Roman snažil čo to dalo a ku koncu zápasu za nerozhodného stavu, by stačilo aj keby udržal remízu. Avšak to sa mu nakoniec nepodarilo a po vynútenej výmene jazdca za pešiaka súperova dvojica strelcov proti jazdcovi, nekompromisne donútila Romana kapitulovať.

            Na druhej doske sa doktor dohodol zo súperom na remíze. Osobne som danú pozíciu príliš nevidel, doktor však usúdil, že remíza bude adekvátna a kto som ja, aby som sa s ním hádal?

            Tretia doska dopadla obdobne. Neviem aké boli obe tieto pozície pred prijatím remíz. Avšak kapitán bol prítomný a myslím, že tieto remízy odobril a v takom prípade nie je čo vytknúť. Aspoň sa boli spýtať.

            Štvrtá doska ponúkla súboj, v ktorom za stavu v prospech Žiliny ponúkol Ambov súper remízu. Po konzultácii mu bolo povedané, že má ešte skúsiť. Rôznopoľný strelci vyzerali, že skončia remízou. No Ambo opäť potvrdil svoju formu a súpera porazil. Sám som bol prekvapený, keďže spomenuté strelce naznačovali, že to skončí remízou. Ale výsledok určite zabezpečilo pero, ktoré som Ambovi požičal. Keby som vedel, že je tomu tak, asi by som si ho sám nechal.

            Piata doska ponúkla partiu Peťa Halušku, ktorý trochu ťahal za kratší koniec. Materiálne pozícia bola vyrovnaná. Avšak so súperom sa zhodli, že pozične zrejme domáci hráč stál lepšie. Bez plánu na výhru a ako posledný hrajúci za stavu 3:4 sa Peťo uspokojil aj s remízou, aby mohli odísť domov a nenašiel sa nikto, kto by ho donútil túto pozíciu hrať ďalšiu hodinu v horšej pozícii. Kto vie ako by to dopadlo.

Tonovi tento rok ide a aj tentokrát bodoval.

            Šiesta doska ponúkla zápas plný zvukových efektov. Domáci hráč je jedným z tých, čo pri partii vydávajú rôzne zvuky. Miestami sa človek zamýšľa, či nebol v minulom živote parná lokomotíva. Avšak ako kapitán Ďuri Pecho poznamenal, nervy mal pevné avšak za zvukové efekty videl len jedinú možnosť a tou bola výhra. Jeden moment si dokonca súper začal klepať perom po stole, kde chápem Ďuriho, že ho razantne zahriakol a domáci hráč priznal chybu, a prestal. Ako nakoniec Ďuri plánoval tak aj učinil a súpera porazil. Po zápase sa mi vyjadril, že to podľa neho domáci hráč vôbec nehral korektne čo sa týka stratégie. To nie je niečo čo by ste čakali od súpera, ktorý má bez mála takmer 2000 bodov ELA.

            Moja tragikomédia na sedmičke dopadla ako už je zvykom prehrou. Nechal som súperovi príliš veľký priestor a ulakomil som sa na pešiaka, ktorý vyrovnal materiálne misky váh no prevrátil pozičné misky váh v jeho prospech. Snažil som sa udržať pozíciu no pár ťahov pred matom/stratou dámy som sa vzdal.

            Na osmičke sa Vladko Salva trošku opäť znechutil keď súperovi odovzdal bod už asi v 16 ťahoch. Avšak táto partia bola zaujímavá a nemôžem tvrdiť, že by nemala myšlienku. Bohužiaľ Vladovi chýbalo jedno tempo a výsledok by bol úplne iný. Ale aj také sú dni. Raz si hore a raz dole.

Ja som sa už síce prefáral niekde do najspodnejšej šachty dubnickej opálovej bane, avšak človek nikdy nevie, či nenarazí na nejaký ten lesklý kamienok a nedostane sa späť na povrch ako víťaz. Smola sa nás nemôže držať stále. To by nám mohla zabezpečiť štatistika. Ale pre istotu si pozriem, koľko po sebe prehraných zápasov, drží rekord.

Ďalší víkend nás čaká zápas 4. ligy s Važcom na ich pôde. Dúfam, že aj tam sa zobudíme a po poslednej remíze zabodujeme naplno a získame cenné body do tabuľky.

Jakub Homolka

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *