Domáci súboj s Bytčou body nepriniesol (3.liga C1)

Dňa 10.4 sme doma na Bzinách odohrali siedme kolo 3. ligy C1. Už pred samotným zápasom bolo jasné, že nastúpime v oslabenej zostave a dokonca pár dní pred týmto zápasom hrozilo, že nás bude len 6. Napokon nás však mohol posilniť Ľubo Molnár a aby nás bolo osem, tak prišiel aj Ďuro Baričák, ktorý síce mal robotu, ale podarilo sa mu to skĺbiť aj so šachom.

Aj náš súper bol pred týmto zápasom (naďalej aj je) namočený v záchranárskych prácach a do Bzín pricestoval vo veľmi silnej zostave. Okrem prvej šachovnice mal súper v ELO bodoch všade prevahu. Tento zápas sme napokon prehrali hladko 2:6, ale v jeho priebehu to tak biedne s nami nevyzeralo a podľa postavenia na šachovniciach to naopak vyzeralo, žeby sme mohli bodovať. Žiaľ, nestalo sa tak a momentálne nám po siedmom kole patrí v tabuľke predposledné 11. miesto. Bodové rozdiely sú však len minimálne, veľa tímov má rovnaký počet bodov a tak sa rozhodne v zostávajúcich kolách.

Ako prvý dohral v tomto zápase Peťo Kučerík na ôsmej šachovnici. Peťovi je táto prehra určite veľmi ľúto a aj nám všetkým, keďže to rozohral fantasticky, získal aj pešiaka a po veľmi dlhú dobu stál oveľa lepšie proti silnému súperovi – Ján Staríček (1712). Nakoniec to však nezvládol v závere a tak si svoju prvú veľkú výhru, či remízu proti silnému súperovi nepripísal (veríme, že to príde nabudúce). Ak sa nemýlim, tak ako druhý dohral Jakub Homolka na piatej šachovnici proti Patrikovi Zdražilovi a aj tu to žiaľ bola nula na našom konte. Jakub mi potom po partii hovoril, že to nebolo na prehru a pravdepodobne sa to dalo ustáť aspoň na remízu, nezahral však tie správne ťahy. Na 1:2 sa podarilo znížiť Paľovi Knaperekovi, ktorý opäť zahral za bieleho krásnu partiu s Birdom a vo svojom druhom tohto sezónnom zápase pridal druhý celý bod (len tak ďalej!).

Potom nasledovali dva nerozhodné výsledky. Vlado Huba je určite veľmi rád za remízu s Miroslavom Frolom, keďže stál o dosť horšie, ale súper to v závere pokazil a zrodil sa teda nerozhodný výsledok. Po sérii prehier získal polboda Ďuro Baričák v partii s Adamom Cedzom, ktorý si tak aspoň napravil chuť. Juro to rozohral veľmi dobre a získal pešiaka navrch, ale nevidel cestu za víťazstvom a asi po tretej ponuke na remízu mu ju súper prijal.

Partiu sa podarilo pokaziť mne. Môj súper Jozef Dodek to mal síce trocha lepšie postavené, ale nehral tie správne ťahy a prakticky nič mi nehrozilo. Ako ukázala aj analýza, po výmene dám to bola remíza, ale skočil som súperovi na priam hlúpu a viditeľnú obeť. Miesto toho, aby som nezobral pešiaka a zahral hocijaký iný ťah, som ho veľmi rýchlo zobral a zrazu som dostal vidličku na strelca. Až ma zamrazilo ako kravinu som urobil, od tohto momentu to bolo prehraté, aj keď som síce kompenzoval stratu strelca dvoma pešiakmi, ale postavenie na šachovnici po strate strelca už hralo v prospech môjho súpera.

Od tohto momentu bolo teda jasné, že ak chceme aspoň remizovať, budú musieť Roman a Ľubo vyhrať. Obaja sa veľmi snažili, ale napokon sa im to nepodarilo a tak Jakub Bielik a Jozef Magát pridali pre svoj tím ďalšie dva celý body a ukončili tým toto stretnutie.

V najbližšej dobe si od šachu troška oddýchneme, keďže idú byť sviatky. Budeme sa však musieť skonsolidovať a zabrať v závere sezóny v druhej aj tretej lige, keďže sme na chvoste tabuľky.

Čo sa týka štvrtej ligy, tak tú už túto sezónu žiaľ hrať nebudeme. Minulú nedeľu sme mali odohrať dvojkolo v Lúčkach a Liskovej, ale žiaľ len traja hráči sa mohli zúčastniť tohto stretnutia. Navyše nám tam zostali dva odložené kolá s liptovskými celkami a tak som ako organizačný pracovník po porade s ostatnými usúdil, že najlepšie riešenie je odstúpiť zo súťaže. Aj smerom do ďalších zápasov mi to vychádzalo, žeby sme sa len ťažko nazbierali a dohrávať všetky zápasy so 6 či 7 hráčmi nemá význam. Vysvetlil som to tak aj riaditeľovi súťaže a uvidíme čo smerom do ďalšej sezóny.

                                                                                                                     Miroslav Revaj

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *