Ďaleký výlet v druhej lige body nepriniesol

Tento víkend pokračovala 2. liga svojim šiestym a siedmym kolom. Pôvodne sme mali odohrať aj nedeľný dvojzápas v 4. lige, ale kvôli veľkému problému so zostavami (viacero hráčov dopredu avizovalo, že tento víkend má iný program) sme 4. ligu presunuli zatiaľ na neurčito (budeme však musieť veľmi rýchlo nájsť termín na dohrávku).

V nadpise som spomínal ďaleký výlet. Sobotný zápas sme odohrali v Banskej Bystrici a ten nedeľný ešte vo vzdialenejšej destinácii – Fiľakovo. Roman Hrnčiar ako organizačný pracovník 2. ligy to mal tentoraz veľmi ťažké, na obidva dni sa mu podarilo vybaviť len 6 hráčov… To, že sa niekedy pôjde hrať 2. liga len so 6 hráčmi asi nikto nikdy nepredpokladal, nuž ale v tejto dobe sa môže stať veru kadečo.

Ja som sa sobotného zápasu nemohol zúčastniť a tak nejaký bližší report neviem poskytnúť (ak niekto zo zúčastnených áno, budem rád keď do komentára k tomuto článku niečo napíše). Sobotný aj nedeľný zápas sme prehrali zhodne 2:6.

Hviezdou tohto víkendu a celkovo podľa môjho názoru aj momentálne najlepším hráčom, ktorý hrá za Bziny je Peťo Amrózi. V sobotu zvíťazil nad Željkom Bandukom a v nedeľu porazil Tomáša Adama. Ak sa takto bude Peťovi dariť ďalej, o rok zrejme zasadne na prvú šachovnicu. V sobotu aspoň polboda zaznamenali Anton Šingliar a Ľubo Molnár. Čo som počul od doktora, tak Ľubo mal vraj túto partiu vyhratú, ale v konečnom dôsledku to tímu nijak neuškodilo. Zvyšní hráči, to je Roman Hrnčiar, Vladimír Lauček a Vladimír Salva prehrali. Vlado Salva mi hovoril, že túto partiu v sobotu neodohral zle, ale v koncovke napokon nedokázal so silnejším hráčom udržať remízu.

Po tomto zápase sa jedno auto, ktoré šoféroval Vlado Salva rovno presunulo do Fiľakova a spolu s Vladom už tam prespali Anton Šingliar, Peťo Amrózi a Ľubo Molnár. Spolu s Romanom sa v sobotu vrátil domov Vlado Lauček. Takže v nedeľu do Fiľakova sme na jednom aute cestovali ja a Roman. Keďže sme mali troška navigačné problémy, na zápas sme s Romanom pricestovali s 10 minútovým oneskorením. Po zápase som vtipne zhodnotil, že s Romanom sme poslední prišli a poslední sme aj odišli. O Ambovi som už teda písal, že vyhral aj v nedeľu, polboda opäť zaznamenal Anton Šingliar a o druhý polbod sa postaral Vlado Salva, ktorý to však mal vyhraté, ale opäť, v konečnom dôsledku pre tím to bolo jedno, keďže ani celý bod by nám nepomohol. Ľubovi Molnárovi sa v nedeľu nedarilo a napokon prehral.

Teraz by som sa pristavil pri mojej partii. Odohral som ju s pánom Františkom Ilkovičom (1820). Zrejme to, že som prehral vzhľadom na veľký ELO rozdiel (399 bodov) nikoho neprekvapuje, ale až tak jasná prehra to nebola a niekde vo vzduchu to vyzeralo na remízu a v určitých častiach hry som v ňu aj veril. Aj súper mi po skončení povedal, že som to hral veľmi dobre a na výhru sa poriadne natrápil, ale predsa len sa v závere vyššia kvalita na strane súpera prejavila. V 23. ťahu som remízu aj ponúkol, tak ako mi na rukách avizoval doktor, súper sa išiel poradiť s kapitánom a dostal zvolenie že môže prijať, skoro 5 minút ešte súper premýšľal až mi oznámil, že ešte skúsi hrať. Doktor mi potom v analýze ukázal, aký ťah som mal pre posilnenie remízy zahrať, ja som však zahral iný a v závere už keď som bol v časovke súper hodil peknú obeť, ktorú som prijal a po šachu mu už zostávali len 3 ťahy do matu, takže som to vzdal. Je to síce 0 na mojej strane, ale povedal by som taká „lepšia 0“, aspoň som si zahral peknú a poučnú partiu.

Úplne posledný dohrával Roman Hrnčiar na prvej šachovnici, ale už to zbytočne po mojej prehre nenaťahoval a v správny moment usúdil, že už je prehratý a mohli sme odcestovať domov.

Po siedmych kolách v 2. lige nám patrí v neúplnej tabuľke predbežné 8. miesto so 6 bodmi. Na záchranu tak jednoznačne ešte musíme nejaké tie body uhrať, čakajú nás však už len silnejší súperi.

Najbližší víkend bude treťoligový. Odohráme doma dva zápasy so žilinskými celkami – Mladosť a DMS.

Miroslav Revaj

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *