Bzinský šachový festival júl 2018

Už avizovaná informácia o tom, že tento rok sa žiaľ z rôznych dôvodov ( termínové, personálne a iné) neuskutoční už tradičný turnaj Orava Fide Open, čo isto nepotešilo mnohých priaznivcov a pravidelných účastníkov tohto úžasného podujatia, nás primäla k premýšľaniu akú náhradu za tento turnaj zorganizovať.

Po dlhom premýšľaní je tu pre nadšencov tejto krásnej hry, a pre našich členov klubu a pozvaných hostí pripravená akcia Bzinský šachový festival 2018, ako pilotná akcia partnerských šachových klubov TJ Vlčnov a OŠK Bziny! Var sa z tejto akcie stane tradícia…….:)
V priebehu posledného júlového víkendu ( 28 – 29.7 ) je pre hráčov TJ Vlčnov, OŠK Bziny a pozvaných hostí pripravený sobotňajší šachový turnaj, ktorého forma sa odsúhlasí na mieste v spoločnom plebiscite zúčastnených v miestnom kultúrnom dome za podpory starostu Janka Beňuša. K tomu všetkému je pripravené občerstvenie a gulášik. Večer rôzne šachové zábavky, a asi bude „Dlouhá noc“ ako by zanôtila Helenka Vondráčkovie.

Na druhý deň v nedeľu, lahôdka, ostrý zápas medzi OŠK Bziny a TJ Vlčnov. Nebude to podľa všetkého na ôsmych šachovniciach, závisí od počtu hráčov TJ Vlčnov, ale predbežne to vyzerá, že sa bude hrať na 13 – tich šachovniciach. Možnože ich bude nakoniec aj viac…….. Uvidíme…. Výsledok zápasu? Taktiež uvidíme, ale na Morave sa na nás chystajú s plnou vážnosťou a zodpovednosťou…….:)

Proste bláznivý šachový víkend, a podľa predbežného menoslovu záujemcov aj veruže poriadne ELO -m nabitý. Hráči 2100+ budú na strane Vlčnova, ale my Bzinci sa veruže nenecháme zahanbiť….

Takže, žeby skoré šachové Vianoce už v júli?………

Uvidíme, a samozrejme, že o akcii budeme priebežne informovať.

Juraj Baričák

PS: ze strany Vlčnova mám slíbené: IM Milan Babula, Petr Koutný, Jaroslav Buráň, Milan Flekač, Libor Ficenc, Ondra Podškubka, Honza Moštěk, Marek Kadlčík, Petr Kadlčík, Jan Javor…kdo by další chtěl jet, napište mi….poznámka číslo dvě: kdo prohraje jde domů pěšky:)

Komentáre

Comments 1

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *