4.liga, Bziny “B”- L.Hrádok “B”, 6,5-1,5

Ako tvorcovia stránok sa vždy potešíme príspevku a zvlášť, keď je od niekoho nového ako len od tradičných a možno už aj “okukaných” prispievateľov. Spestrý to obsah aj štýl stránky a s malou dušičkou dúfame, žeby sa snáď mohli pridať aj ostatní členovia družstva. Takže Mirec, patrí Ti obrovská vďaka, a dúfame, že neostane iba pri tomto komente. (Administrátor)

Dňa 18.2.2017 sa odohral ďalší zápas v rámci 4. ligy C12. Naše mužstvo OŠK Bziny “B” nastúpilo proti béčku Liptovského Hrádku a postavenie v tabulke naznačovalo, že favoritom bude náš celok. Na toto stretnutie sme nastúpili troška v netradičnej zostave: Roman Hrnčiar, Pavol Murín, Anton Šingliar, Peter Haluška, Juraj Pecho, Milan Medvecký, Jakub Homolka a Miroslav Revaj. Zápas sme napokon podľa výsledku 6,5:1,5 vyhrali presvedčivo, ale poďme si postupne hlbšie rozobrať, ako tento zápas prebiehal.

Na 5. šachovnici sa opakovala partia z minulého kola 5. ligy, keď náš Juraj Pecho teda opäť čelil veľmi nepríjemnej Kristíne Šubjakovej. Akonáhle mladá Kristína zistila, že si opäť zahrá proti Ďurovi, tak bola z toho veľmi nešťastná a nechcelo sa jej ani hrať, takže si zápas už dopredu prehrala vo svojej hlave. Ako však Juraj poznamenal, nič nepodcenil a hral veľmi zodpovedne. Napokon náš hráč dokázal využiť pasivitu figúr svojej súperky, tradične predviedol úspešnú obeť a Kristíne uštedril mat.

Pomerne rýchlo sme sa tak dostali do vedenia 1:0, čo využil na 6. šachovnici Milan Medvecký, ktorý mal od súpera ponuku remízy a tak ju teda prijal. Dlho netrvalo a výhrou sa k Jurajovi pridal aj Tóno Šingliar na 3. šachovnici. Tu snáď už nie je treba ani nič bližšie popisovať. Tóno svojim klasickým zabijáckym štýlom nedal súperovi najmenšiu šancu a dostali sme sa tak do vedenia 2,5:0,5.

Na 7. šachovnici sa Jakub Homolka dostal do remízovej situácie a nevidel z nej žiadne východisko. Kedže aj jeho súper proti remíze nič nenamietal, predbežné skóre zápasu sa upravilo na 3:1. Pomyslné misky váh sa teda začínali nakláňať na našu stranu, ale stále ešte nebolo o ničom rozhodnuté.

Na 8. šachovnici dostal príležitosť po prvý krát v tejto sezóne 4. ligy odohrať zápas Miroslav Revaj. Už tradične mi však hra s čiernymi fugúrkami nesedí a dnes tomu ani inak nebolo. Partiu som nerozohral zrovna najlepšie, zbytočne som si zablokoval koňa a dovolil sa súperovi lepšie vyvíjať. Obaja sme však nad svojimi ťahmi rozmýšlali príliš dlho a v 15. ťahu nám obom na hodinách svietilo približne 20 minút. Keď sa hra v tomto momente vyrovnala a začínal som mať lepšie príležitosti, tak som usúdil, že remíza mužstvu pomôže a súper moju ponuku okamžite prijal. Stav zápasu bol teda 3,5:1,5.

K víťazstvu v tomto zápase nám tak už chýbal posledný bod, ale ten sa vždy rodí veľmi ťažko. Na šachovniciach 1,2 a 4 nič iné ako 3 body do úvahy nepripadli. Zrazu však, to už nebolo také isté a možno sme troška začali aj tŕpnuť. Napokon však víťazstvo na našu stranu strhol Roman Hrnčiar na prvej šachovnici, keď podľa slov jeho súpera len čakal, kým spraví súper chybu, čo sa napokon aj stalo a Roman to už svojim klasickým štýlom dotiahol do úspešného konca, keď si na poslednej rade postavil dámu.

Vyhrávali sme tak už 4,5:1,5 a už sa len hralo o konečnú podobu výsledku. Úspešne dopredu svoje pešiaky ťahal aj Pavol Murín na druhej šachovnici a jeho súper ho už zastaviť nedokázal. Ostávala tak už len posledná partia na 4. šachovnici. Tam opäť veľkú bojovonosť a chuť po víťazstve predviedol Peter Haluška, keď mal pešiaka naviac, ale bola to teoretická remíza. Svojimi presnými ťahmi však Peťo donútil súpera chybovať, získal aj druhého pešiaka a tak mal v koncovke jeho súper už len krála a vežu a toto Peťo už dotiahol do úspešného konca.

Pripísali sme si teda ďalšie víťazstvo a 3 body do tabuľky. Zápas sezóny sa odohrá v najlbližšom kole, keď pocestujeme na horúcu pôdu do Liptovskej Ondrášovej a odohráme tam priamy boj o prvé miesto v tabuľke. Na toto stretnutie tak budeme musieť vyslať to najlepšie čo máme k dispozícii.

Ešte pred týmto dôležitým zápasom nás však čaká domáce dvojkolo v 2. lige (24.2 a 25.2) a 25.2 bude aj kolízia s 5. ligou. Je teda už len na organizačných pracovníkoch, aby opäť správne namiešali víťazné zostavy a mohli sa tak opäť tešiť z dobrých výsledkov.

Miroslav Revaj

 

Komentáre

Comments 1

  • vidno že miro sleduje športové zápolenia a sleduje aj komentovanie a dnes to pretavil do športovo faktického a milého príspevku……:)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *